Nieznany adres internetowy config.sensic.net

Witam

 

Problem jest następujący. Od 30 grudnia ub. roku po otwarciu strony Poczty Interii pojawia się następujący komunikat: " Nie można zagwarantować autentyczności domeny, z którą nawiązywane jest połączenia szyfrowane". A tą domeną jest strona z adresem:  config.sensic.net**  ** jak pisze w komunikacie. Sprawdziłem certyfikat tej strony, data ważności upłynęła z dniem 30-12-2016. 

Problem pojawia się tylko ze stroną Poczty Interii.

Pytanie: Co owa strona szuka (szpieguje?) w moim laptopie i jak się jej pozbyć?

 

PS. AdwCleaner i Malwarebytes nie wykryły zagrożeń. Wiem, że strona config.sensic.net  to nie dostawca internetu.

PS. Zrzut  ekranu dokumentujący problem:   http://wstaw.org/w/4ibu/

 

Pozdrawiam Noworocznie forumowiczów…

To zeszłoroczny śnieg? Albo zegar systemowy Ci się spóźnia trzy dni, stąd głupie certyfikaty, a drugi głupi, to kasper…

Bez kasperskyego i bez problemu. Wystarczy ublock i disconnect. Jeszcze dawać kasperskyemu wgląd na logowania? Ja tego wynalazku służącego Rosji putinowskiej - po prostu nie wpuszczam do komputerów. Sprawdziłem zablokowane żądania:

0d232e4dc0f02deamed.png

 

Noworoczne podziękowanie :slight_smile:

Nie interesują mnie powyższe porady i komentarze.

Oczekuję merytorycznej porady w temacie…

 Wstaw obowiązkowe logi-farbar-recovery-scan-tool

Dzięki.

Uzyskałem poradę pomocy Kasperskiego. Sprawdzę czy zadziałała, jeśli nie to wstawię obowiązkowe logi…

PS. Problem został rozwiązany. Po zablokowaniu tej strony nie ma problemu.

Strona ta ponoć zbiera dane statystyczne dla określonych programów (taki mały szpieg).

Pzdr,