Nieznany błąd w aplikacji DirectPlay

Ktoś wie co może znaczyć taki komunikat w aplikacji DirectPlay w narzędziu diagnostycznym DirectX?:>>Klik<<

Co w ogóle oznacza ten skrót FTM ? Dodam, że na komputerze nie ma żadnych widocznych objawów tego błędu w postaci wyskakujących okienek. Zainstalowałem najnowsze biblioteki DirectX 9.0c ale to wciąż tam jest widoczne.

W systemie nie mam żadnych gier sieciowych, co do aplikacji to być może jakaś jest, ale jaka, która sam już nie wiem ?

Zainstalować CCleaner-a i wyczyścić system, dodatkowo proponuję jeszcze przeczyścić Advanced System Care, usunąć tempy itp. Uruchomić ponownie komputer. Zainstalować taką samą wersję directX i znów uruchomić ponownie komputer. Wtedy sprawdź co się dzieje, czy ten komunikat nadal występuje. Jeśli nie to zainstaluj gry na nowo, wraz z konfiguracjami i przy każdej grze, o ile masz więcej jak jedną takową sprawdzać, która robi konflikt.

Poniżej Atis podał prawidłowe rozwiązanie problemu, ale śmieci można wyczyścić

Pewnie śmieci w rejestrze pozostałe po odinstalowanej grze.

Czy miałeś zainstalowaną grę Fallout Tactics?

Po prostu w edytorze rejestru (regedit.exe) skasuj klucz FTM:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectPlay\Applications\ FTM

Tak Atis dziękuję właśnie teraz sobie przypomniałem, że miałem kiedyś ale to już dość dawno - parę ładnych lat temu zainstalowaną grę albo Fallout Tactics albo coś do niej bardzo podobnego.

Niestety podczas próby usunięcia klucza z rejestru systemu wyświetlił się komunikat " Nie można usunąć wszystkich podanych wartości". Podaję screen z okna edytora rejestru:>>Klik<<

Co do CCleanera - posiadam go i czyszczę regularnie system, posiada on jednak wiele opcji - której zakładki i których dokładnie opcji użyć w przypadku pozostałości po grach i wszystkiego co z nimi związane ? Dodatkowo czyszczę system i rejestr programem Eusing Free Registry Cleaner - jest to program bardzo dokładny jednak ten klucz nadal tam pozostał.

Spróbuj usunąć ten klucz za pomocą RegASSASSIN:

http://www.fixitpc.pl/topic/1893-nieusu … -rejestru/

Dobrze, ale RegASSASSIN usuwa chyba cały klucz a nie tylko ten element FTM. Czy to na pewno bezpieczne dla systemu ?

Przecież Ty masz usunąć cały klucz FTM:

http://wstaw.org/m/2012/06/21/2012-06-21_131919.png

Dobrze, oczywiście, że tylko ja ale czy program usunie całą tę ścieżkę klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectPlay\Applications\FTM czy tylko wartość FTM, bo w opisie programu pisze żeby czasami zachować tutaj ostrożność. Powtarzam więc - czy to bezpieczne dla systemu ?

Już wszystko w porządku - to ja popełniłem błąd trzeba było tak jak pokazałeś http://wstaw.org/m/2012/06/21/2012-06-21_131919.pngzaznaczyć prawym w drzewie kluczy rejestru wartość FTM,a nie jak ja to zrobiłem w tym polu wartości kluczy - miałeś rację - dzięki :smiley: . Sprawdziłem w dxdiag DirectX - problem zniknął.

Wiem, że to już nieistotne ale gdybyś mógł jednak odpowiedzieć na to pierwsze pytanie na pewno byłoby to dla mnie przydatne.

Raz jeszcze wielkie dzięki ! :oops: :slight_smile: :slight_smile: :smiley:

Jeżeli usuwasz coś z rejestru to zawsze należy zachować ostrożność.

Najlepiej wykonać kopię całego rejestru:

http://www.fixitpc.pl/topic/318-rejestr … zapasowej/

RegASSASSIN usunie cały klucz FTM czyli zostanie tylko to:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DirectPlay\Applications

Nie będzie już tego klucza FTM.

Zobacz obrazek:

http://wstaw.org/m/2012/06/21/2012-06-21_144741.png