Nieznany Motherborad i brak dźwięku

(Bobeeq) #1

Witam, mam taki mały problem. Po formacie partycji C: nie mam dźwięku. Pomyślałem sobie od razu, że trzeba zainstalować stery do motherboarda! No tak, ale jaki to model? Odpaliłem everesta, ale się rozczarowałem:

No i zonk. Potrafi ktoś po tym ID rozszyfrować jaka to płyta główna, i jakich sterowników potrzebuję, żeby dźwięk z powrotem działał? Od razu mówię, że nie mam dostępu do płytek dołączonych przy zakupie, więc musze się zdać na sterowniki z neta. :roll:

(adam749) #2

W evereście wejdź w Komputer > podsumowanie > i spisz Multimedia.

(Bobeeq) #3

W multimediach są dwie pozycje:

Dźwięk Windows

Dźwięk PCI/pnp

W PCI/pnp nie mogę wejść (szare okienko), w Windows jest:

Urządzenie Identyfikator Opis urządzenia

midi-in.0 0001 0067 MPU-401

Urządzenie Identyfikator Opis urządzenia

midi-out.0 0001 0066 MPU-401

Chyba niewiele nam to daje... (?) :roll:

(adam749) #4

Nie o to chodzi. Wchodzisz w ikonke Komputer, potem pierwsza opcja Podsumowanie i tam masz Multimedia i napisz tutaj co tam jest napisane. Oczywiście w tych multimediach.

(Sp Adrian) #5

Cześć, przypuszczam że to płyta Asrock K8NF6G-VSTA. TU masz linka do wszystkiego co potrzebne. Dział Download.

(Bobeeq) #6

@adam749 W samym podsumowaniu nie ma takiej pozycji jak Multimedia, a przynajmniej nie mogę znaleść ;o

Zawartość Podsumowania :

@Quetzactl , Tam jest mnóstwo rzeczy, co więc muszę pobrać, żeby mieć dźwięk? :roll:

Realtek high definition audio driver ver:R1.43 to?

(Cosik Ktosik) #7

Najpierw : Chipset

Na koniec : Dźwięk

(adam749) #8

Ściągnij to.

(Ciupa Michal) #9

co ty za bzdury gadasz? przecież jeśli Everest nie widzi płyty to nie będize widział także zintegrowanej dźwiękówki :x

bobasek_89

ściągnij te stery co podał cosik_ktosik

powinny działać :slight_smile:

PS.

zły link

(adam749) #10

A to dlaczego mi widzi?? A mam Realteka HD zintegrowanego oczywiście. Innym osobom jak pomagałem to też widział !!

Linka poprawiłem.

(Cosik Ktosik) #11

Everest Home tak już ma, że czasami nie widzi, dlatego lepiej jest stosować Everest Ultimate.

Ale w tym wypadku faktycznie wystarcza zapis: 63-141-0000010-00101111-011807-nVidia$8N6GV141_ K8NF6G-VSTA BIOS P1.50

(co też zapewne Quetzactl , właśnie zauważył).

(Sp Adrian) #12

W pakiecie nForce driver package ver: 1107 (ponad 100 MB) są wszystkie sterowniki , natomiast Realtek high definition audio driver ver:R1.53 (~14 MB) to tylko sterowniki do karty dźwiękowej. Jeśli nie masz tylko dźwięku pobierz do karty i już.

(Ciupa Michal) #13