Nieznany Motherborad i brak dźwięku

Witam, mam taki mały problem. Po formacie partycji C: nie mam dźwięku. Pomyślałem sobie od razu, że trzeba zainstalować stery do motherboarda! No tak, ale jaki to model? Odpaliłem everesta, ale się rozczarowałem:

No i zonk. Potrafi ktoś po tym ID rozszyfrować jaka to płyta główna, i jakich sterowników potrzebuję, żeby dźwięk z powrotem działał? Od razu mówię, że nie mam dostępu do płytek dołączonych przy zakupie, więc musze się zdać na sterowniki z neta. :roll:

W evereście wejdź w Komputer > podsumowanie > i spisz Multimedia.

W multimediach są dwie pozycje:

Dźwięk Windows

Dźwięk PCI/pnp

W PCI/pnp nie mogę wejść (szare okienko), w Windows jest:

Urządzenie Identyfikator Opis urządzenia

midi-in.0 0001 0067 MPU-401

Urządzenie Identyfikator Opis urządzenia

midi-out.0 0001 0066 MPU-401

Chyba niewiele nam to daje… (?) :roll:

Nie o to chodzi. Wchodzisz w ikonke Komputer, potem pierwsza opcja Podsumowanie i tam masz Multimedia i napisz tutaj co tam jest napisane. Oczywiście w tych multimediach.

Cześć, przypuszczam że to płyta Asrock K8NF6G-VSTA. TU masz linka do wszystkiego co potrzebne. Dział Download.

@adam749 W samym podsumowaniu nie ma takiej pozycji jak Multimedia, a przynajmniej nie mogę znaleść ;o

Zawartość Podsumowania :

@Quetzactl , Tam jest mnóstwo rzeczy, co więc muszę pobrać, żeby mieć dźwięk? :roll:

Realtek high definition audio driver ver:R1.43 to?

Najpierw : Chipset

Na koniec : Dźwięk

Ściągnij to.

co ty za bzdury gadasz? przecież jeśli Everest nie widzi płyty to nie będize widział także zintegrowanej dźwiękówki :x

bobasek_89

ściągnij te stery co podał cosik_ktosik

powinny działać :slight_smile:

PS.

zły link

A to dlaczego mi widzi?? A mam Realteka HD zintegrowanego oczywiście. Innym osobom jak pomagałem to też widział !!

Linka poprawiłem.

Everest Home tak już ma, że czasami nie widzi, dlatego lepiej jest stosować Everest Ultimate.

Ale w tym wypadku faktycznie wystarcza zapis: 63-141-0000010-00101111-011807-nVidia$8N6GV141_ K8NF6G-VSTA BIOS P1.50

(co też zapewne Quetzactl , właśnie zauważył).

W pakiecie nForce driver package ver: 1107 (ponad 100 MB) są wszystkie sterowniki , natomiast Realtek high definition audio driver ver:R1.53 (~14 MB) to tylko sterowniki do karty dźwiękowej. Jeśli nie masz tylko dźwięku pobierz do karty i już.