Nieznany numer na rachunku

Witam,

Na ostatnim bilingu zauważyłem jeden nieznany mi numer na 100% nie wybierany przeze mnie (w historii połączeń na telefonie go nie widać, jedynie na rachunku), numer powtarzał sie kilkakrotnie (+447896317XXX domyślam się że to Anglia), co ciekawe czas połączenia zero sekund 00:00:00 a opłata jest pobrana (co prawda nieduża ale jednak) :frowning: i tutaj dwa pytania do Was Forumowicze:

  1. czy jest to mozliwe że podczas aktualizacji któras z aplikacji zainstalowanych na smartphonie (Samsung Galaxy SIII) łączy się z tym numerem?

  2. po krótkiej lekturze z pomoca wujka google znalazłem mnóstwo aplikacji które blokują niechciane połączenia, niestety nie znalazłem opcji blokowania numerów wybieranych.

Dodam że dzwoniłem do swojego operatora, ich odpowiedź była taka…“masz na rachunku to dzwoniłeś” a ja wiem że nie wybierałem tego numeru i nie ma opcji żeby ktoś inny bez mojej wiedzy wybierał ten numer.

Co o tym sądzicie?

Dziekuję za wszystkie podpowiedzi jak uniknąć niechcianego naciągania mnie :?

Pozdrawiam

Może któraś aplikacja ma uprawnienia do wykonywania połączeń i wykorzystuje te uprawnienia :slight_smile: Radzę przejrzeć gruntownie wszystkie zainstalowane aplikacje.

A google voice przypadkiem nie instalowałeś? Przy próbie aktywacji łączy się z jakimś numerem w UK.

Wysoce prawdopodobne ale jak stwierdzić która to aplikacja? Mnóstwo aplikacji zmienia uprawnienia podczas instalacji.

Instalowałem, przy próbie aktywacji może i tak ale ten sam numer łączył się kilkakrotnie i co jest dziwne czas połączenia 00:00:00

Myśle że najlepsza opcją było by zablokować ten wychodzący numer, prawdopodobnie wysypałby sie sie błąd jakiejś aplikacji co pozwoliło by zdiagnozować która to, jeżeli tutaj tkwi problem.

Istnieje taka blokada dla numerów wychodzących?

Aplikacja nie może ot tak zmienić uprawnień, musisz je zaakceptować.

Polecam wziąć telefon do ręki i sprawdzać w GP każdą aplikację.

Co do blokady wychodzących to ja o takiej nie słyszałem.

Chyba powinno wystarczyć wyłączenie roamingu, najlepiej u operatora.

Zainstaluj jakiś antywirus i przeskanuj telefon, potem go chwilę potrzymaj, jeśli on nic nie zgłosi to go usuń. Ogólnie AV na Andka to pic na wodę, ale może coś wykryje.

System jest bez roota?