"Nieznany" ThomsonAP w Sieci - Windows 7

Witam!

Od dłuższego czasu jestem już świadom tego, że Windows pokazuje wśród urządzeń sieciowych jedno, którego tak naprawdę nie znam, chociaż z drugiej strony można powiedzieć, że znam. Wyjaśnię dokładnie o co chodzi.

Mam internet od UPC wraz z urządzeniem od nich (modem + router) Cisco EPC3925. Wi-Fi wyłączone, 4 urządzenia podpięte pod wbudowany switch (3 komputery, 1 TV).

Adresacja 192.168.1.x

Druga sieć, z której korzystam idzie po Wi-Fi przez router WNR3500L. Służy ona jako dostęp do monitoringu w budynku.

Adresacja 192.168.2.x

Urządzenie, o które się rozchodzi widać na screenie pod nazwą ThomsonAP.

Scr nr 1

Wszedłem sobie we właściwości tego urządzenia.

Scr nr 2

I skoro mam podany adres MAC, to stwierdziłem, że poszukam co to za urządzenie. Skoro jest niemożliwe, że po kablu idzie coś co nie powinno, to musi iść po Wi-Fi. Przeskanowałem więc sobie okolicę inSSIDer’em i znalazłem winowajcę.

Scr nr 3

Okazuje się, że po wyłączeniu karty sieci bezprzewodowej feralne urządzenie znika, ale ja chcę by go nie było nawet jak mam włączoną kartę.

Czym może być spowodowane, że widzę urządzenie, do którego nawet nigdy nie próbowałem się łączyć? Ma ktoś może jakiś pomysł jak się go pozbyć?

Z tego wynika że to twoja bezprzewodowa karta sieciowa. We właściwościach karty wyłącz udostępnianie sieci, to nie pokaże się już w sieci jako AP.

Nie wiem czy oglądałeś screeny czy może jednak nie. W każdym razie jakbyś je oglądał, to doskonale byś wiedział, że adres MAC urządzenia wyświetlonego w systemie zgadza się z adresem MAC urządzenia gdzieś w otoczeniu. Gdyby miała to być moja karta to z pewnością adres MAC w systemie (scr nr 2) zgadzałby się z adresem MAC mojej karty sieciowej. Tak jednak nie jest.

Z drugiej strony patrząc, to żeby trafić dwa urządzenia o tym samym adresie MAC we własnym otoczeniu, to trzeba mieć szczęście i to ogromne. Wykluczam tutaj możliwość klonowania tych adresów.