Nieznany wyjątek programowy przy instalacji Win XP

Po zamontowaniu innej płyty głównej, przed startem Windowsa XP pojawił się niebieski ekran śmierci. Wziąłem więc naprawianie z płytki. W końcowej fazie instalacji (“Rejestrowanie składników”), pojawia się komunikat:

Setup.exe - Błąd aplikacji
W aplikacji wystąpił wyjątek nieznany wyjątek programowy (0xc0000409) pod adresem 0x69c7ea96

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu…

1 polubienie

Inna płyta główna, inny bios i inna obsługa podzespołów.
Trzeba zresetować bios i ustawić bootowanie na płytę, czy usb.
Wykonać czystą instalację XP, a sterowniki pobrać ze strony producenta nowej płyty.

Zresetować bios, czyli wyjąć i włożyć tą bateryjkę w płycie głównej? To już zrobiłem.

Teraz ustaw bootowanie i wykonaj czystą instalację XP. Wiesz, co to znaczy “czysta”?
Teraz ustawienie rejestru kłóci się ze starą płytą, bo w niej są ścieżki do sterów starej płyty i tego nie przeskoczysz. Jakakolwiek nakładowa instalacja/naprawa nie wchodzi w grę.

Wiem, co to znaczy “czysta”. Tylko mam nadzieję, nie muszę robić formatu dysku/ów?

Tak / nie / być może
Wszystko zależy od tego jak bardzo głębokich zmian sprzętowych dokonałeś.

1 polubienie

Zrób tak zwane uaktualnienie z rozruchu. To znaczy bierzesz uaktualnij komputer zamiast tylko zamiast niestandardowe i instalacja systemu razem z formatowaniem. Może nadpisanie pomoże i Windows dogra sobie, co potrzebuje. Próbowałeś? Ale tak jak powiedziałem z poziomu rozruchu, nie aktywnego systemu.

A może mu pomoże. Zawsze można spróbować. Jak nic nie da, to wtedy na czysto.:slight_smile:

Wyraźnie błąd sprzętowy, a ogarnięcie słabe. Instalator usunie partycje, stworzy nowy C, sformatuje, zainstaluje system. Następne partycje, to już jakimś eaesusem masterem free, ale po zainstalowaniu systemu i zainstalowaniu sterowników dostępnych dla XP u producenta zmienionej płyty.

Nie da się bez sformatowania? :confused:

Da Live CD-> wycinasz z obecnego dysku nowa partycję C i instalujesz. Sa programy, które potrafią przepisać pliki i zrobić miejsce. Tylko co tam masz takiego cennego? Jeżeli to dysk-rówieśnik XP, to ryzyko zgonu spore już.

Hej,

Ale mowa o tym, że należy wykonać tylko formatowanie partycji, na której ma być system. Nie trzeba formatować wszystkich partycji.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Już sobie poradziłem. W instalatorze Windows była opcja zastąpienia istniejącej instalacji nową bez formatowania i tylko ostrzeżenie przed utratą “Moich dokumentów”. Skopiowałem je gdzie indziej na wszelki wypadek przez Live CD i wróciłem do instalacji.
XP się zainstalował.
Dzięki wszystkim za pomoc.