"Nieznany wykonawca" na nagranych płytach Audio CD

(Luc093) #1

Witam

Chciałem sobie nagrać płytkę Audio CD, w sumie często nie korzystam, zazwyczaj MP3, więc nagrywałem taką płytkę chyba pierwszy raz.

Dobrze że zrobiłem to na RW, bo nastąpiły pewne komplikacje :frowning:

Otóż nieważne co bym nie robił, gdy uruchomię taką płytke w WMP lub jakimkolwiek innym odtwarzaczu, nie widać informacji o utworze i wykonawcy. Za każdym razem pisze 'Nieznany wykonawca', a jako tytuł widnieje 'Scieżka 01', 'Scieżka 02' itd. "?

Chciałbym jakoś 'przemycić' tagi o wykonawcy, żeby podczas odtwarzania było tak samo jak w plikach MP3 czyli normalnie wykonawca i tytuł, a więc zamiast Nieznany wykonawca , Scieżka 02 było np. Wieśniaki z Gitarami , Ballada o krowie dojnej :wink:

Oczywiście cały czas ma to być zwykłe Audio CD, które odtworzy każde radio z CD, nawet starej generacji, np. sprzęt w samochodzie z '97 roku czy moje radio Sony z '99 stojące w kuchni :slight_smile:

Ma ktoś pomysł jak to zrobić?

(Igor P) #2

Na początek radze przeczytanie regulaminu bo zczego mi wiadomo to druga piosenka na najnowszym albumie O.S.T.R to

Nie nagrywaj rzeczy do których nie masz odpowiednich praw lub licencji

(Luc093) #3

Zauważ że napisałem np. - jeśli nie wiesz, rozszerza się to do 'na przykład'.

Czyli był to tylko przykład :roll:

Tak BTW, to już zmieniłem jakby komuś coś wadziło

Nawiasem skąd wiesz czy mam czy też nie mam prawa do nagrania choćby i Brother On The Run? :roll:

Nie mogłeś domyślić się że mam kupione oryginalne CD z albumem OSTRego, a jedynie zgrałem go sobie do kompa jako MP3? A może teraz chcę sobie zrobić składankę utworów różnych utworów do samochodu?

Denerwuje mnie takie bawienie się we wróżkę

(troiP) #4

a czym płyty audio nagrywasz??Jeżeli nero to będziesz miał tagi:)

tylko musisz wybrać opcje ;utwórz audio cd; i będzie wszystko si

(Marcandreo) #5

Mam dokładnie ten sam problem! Używam nero 8. Po nagraniu płyty AUDIO sciezki wyswietlają sie jedynie jako scieżka 1,2,3...nieznany wykonawca.

Dokladnie opisuję w programie nero wykonawcę i ścieżki - nie jest to żadne piractwo, bo utwory są moje własne. Po wypaleniu płyta wyświetla jedynie "nieznany wykonawca, i kolejno ścieżki..

Czy ktoś może wreszcie powiedzieć o co tu come one? :roll: :?