Nikt nie może połączyć się z moim serwerem w Minecrafcie

Witam,

Chcę stworzyć serwer do Minecrafta bez hamachi. Poprosiłem dostawce internetu o przekierowywanie portów. Mam się łączyć pod 192.168.1.25 i przez to będzie przekierowywane na moje IP. Włączyłem serwer, ale okazało się, że na ten serwer mogę wchodzić tylko ja. Jeżeli kolega próbuje się połączyć, pisze mu tak jak by tego serwera wogóle nie było, w konsoli serwera też nie widzę żadnego przychodzącego IP.

Powiedziałem mu, żeby spróbował połączyć się z jakimś innym serwerem i inny serwer mu działa.

Wyłączyłem wszystkie zapory itp. ale dalej nie działa.

Mam zewnętrzne IP oczywiście. Serwer działa na bukkit 1.3.2. Z kolegą mamy też 1.3.2. On-line mode wyłączone, white-list wyłączona.

To które podałeś nie jest zewnętrznym ip :slight_smile:

http://www.whatismyip.com/

Na moje IP (w internecie) pisze mi, że jest problem z portami. A dostawca mi powiedział, że będzie przekierowywał dla 192.168.1.25.

Powiedziałeś mu jakie porty ma przekierować ? Masz jakiś własny router po drodze ?

Ip ma być twoje, to które podałeś jest pewnie z twojej sieci wewnętrznej.

win+r -> cmd -> ipconfig /all -> adres ip v4 -> tutaj powinien być ten twój adres

Twój kumpel powinien się łączyć na twoje ip, ew z portem który przekierował twój dostawca (ew + konfiguracja nasłuchiwania na inny port).

Tak, miał przekierować port 25565. Nie mam routera. W domu mam podłączoną taką wtyczkę do anteny (pewnie zasilacz od anteny), później do Acess Pointa.

Napisał, że mam port aktywny dla sieci wewnętrznej 192.168.1.25.

W karcie sieci bezprzewodowej pisze IP: 192.168.1.25, czyli takie dla jakiego mi to udostępnił.

Czyli jest ok. Odblokuj ten port w firewall’u jeśli tego wcześniej nie zrobiłeś i powinno być ok.

Twój znajomy ma się łączyć a to ip które widzisz w moim linku.

On ci nie udostępnił tego ip, tylko przekierował na nie ten port. Nie myl pojęć po wprowadzasz w błąd :slight_smile:

Firewall na razie całkowicie wyłączyłem.

Kolega się łączył na moje IP zewnętrzne, ale serwera w ogóle mu nie wykrywa :frowning:

http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/

Wpisz tam swój port i kliknij check, jeśli będzie open jest dobrze. Tzn port jest przekierowany.

Closed. A jeszcze wczoraj sprawdzałem na stronie Canyouseeme i port 25565 był otwarty (ale serwer wtedy też nie działał). Jak tam sprawdziłem teraz też jest closed. Chyba muszę znowu napisać do dostawcy.

Masz to sprawdzić przy wyłączonym serwerze ! Skoro jest open to technicznie wszystko jest ok. Dalej już ci nie jestem w stanie pomóc, bo nie gram w to :slight_smile:

Teraz sprawdziłem, że jak włączę serwer to pisze “open”, a jak jest wyłączony to “closed”.

To jednak dobrze działa?

Dodane 17.08.2012 (Pt) 14:46

Dalej nikt nie może się połączyć, ja już nie wiem.

Dodane 17.08.2012 (Pt) 14:47

Jak zrobię serwer i połączę się na moje IP zewnętrzne (217.**.***.***) to serwer jest i inni powinni się połączyć, ale tak nie jest :frowning: .