Nintendo switch co i jak?

Witajcie, chcę kupić sobie nintendo switcha i tyle wiem :wink: a teraz poważnie. Nigdy nie miałem żadnej konsoli od nintendo, nawet pegazusa widziałem przelotnie, więc nie wiem nic :wink:

  1. Czy są jakieś zestawy z grami - podobnie jak w przypadku PS4 / PS5 / XBOX czy raczej kupuje się samą konsolę i gry oddzielnie - jeśli są zestawy to co jest teraz, czy jest coś na co warto polować?

  2. Raczej skłaniam się ku wersji zwykłej - nie lite, czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę, coś w rodzaju Playstation 3 fat / slim / superslim?

  3. Gry - tak, wiem, temat rzeka, no ale w co tam się gra :wink: Jeśli miałbym kupować samą konsolę bez gier, co jest takim must have, preferuję jakieś platformówki / przygodowe.

4.Gry po raz drugi - co i jak to wygląda? W senie kupuje się jakieś płytki / nośniki czy wszystko online?

  1. Jest coś co powinienem wiedzieć przed zakupem?

Posiadam Nintendo w wersji zwykłej jak i lite, więc podzielę się moimi spostrzeżeniami:

  • tak masz rację jako pierwszą zdecydowanie bierz tą dużą (tyle, że za niedługo ma mieć premierę wersja „pro” (lepszy ekranik) coś koło 1 października, wtedy na bank pojawią się i zestawy z grami. Jeśli ja bym sobie składał taki to: Nintendo Switch v2 + Super Mario Odyssey)
  • co do aktualnych ofert gier w zestawach to pewnie są, ale czy polecam? Ja wszystkie tytuły kupuję w Nintendo eShop i bardzo sobie chwalę.
  • a gry do polecenia to:
    The Legend of Zelda: Breath of the Wild. (absolutny mus)
    Super Mario Odyssey (absolutny mus)
    Super Mario 3D World + Bowser’s Fury
    Hades.
    Crash Bandicoot 4: Najwyższy czas
    Mario Kart 8 Deluxe
    Ori and the Will of the Wisps.
    Animal Crossing: New Horizons.
    Luigi’s Mansion 3.
    Tetris99
    Captain Toad tresure tracker
    Donkey Kong Country
    Bayonetta 2

…tak. Pierwszym co powinieneś dokupić to karta pamięci i szkło ochronne na ekran, potem pro controller. No i szczególną uwagę zwróć by kupić wersję konsoli: Nintendo Switch V2 (poprawiona)

I tak już kończąc czy żałuję wydania niedużej górki pieniędzy na dwie konsole, gry i akcesoria? NIE!

Online lub wydanie fizyczne z kartridżem:

/przy czym też musisz pobrać jakieś aktualizacje zazwyczaj

  1. Jak zamierzasz grać bardziej w docku przy telewizorze to może oficjalny kontroler (pad) będzie dobrym pomysłem

Ja od siebie polecam Xenoblade Chronicles 2, co prawda to nie platformówka tylko jrpg ale przyjemne.

Dzięki za odpowiedzi - noo to jak już jest tetris to biorę w ciemno :wink: Z tego co widzę to karty są standardowe? W sensie microSD? Co do kontrolera - nie da się użyć tego od PS4 i innych? No i ostatnie pytanie - co to są te joycony? Jakiś rodzaj pada?

…tak standardowe, ale przy wyborze zwróć uwagę na prędkość odczytu (sam używam microSD SanDisk SDSQXA1-128G-GN6AA)

…Nintendo i kompatybilność z czymkolwiek? Chyba żartujesz, jasne, że nie!

…kontrolery dodawane w zestawie
cb1a532c4e21a93bee5a1e69aa33
dzięki przystawce jest możliwość wyczarowania z nich w pełni funkcjonalnego pada…


Dokupujesz w/w pro controller i już masz możliwość grania w co-op kanapowy.

I na serio nie śmiałbym się z tetrisa. Moim skromnym zdaniem jeden z lepszych tytułów do grania na kibelku… Najlepsze Battle Royale? - Recenzja Tetris 99 - YouTube

sorry może to tak zabrzmiało, ja nie śmieję się z tetrisa - napisałem serio, że jak jest tetris biorę w ciemno bo jestem fanem tej gry :wink: mam ją wszędzie od PC, wszelkich konsolach i smartfonie :wink:

OK! Rozumiem. Bez urazy:)

Po prostu poza Tetris Effekt nie widzę realnej konkurencji, a gra wybitnie przyjemna w swojej (pozornej) prostocie.

Są tam klasyczne tryby czy tylko multiplayer?

Wersja darmowa oferuje jedynie multi. Ja dokupiłem za kilkanaście złotych dodatkowe lokalne tryby i mogę grać także w klasycznego Tetrisa, pojedynkować się na kanapie itd.

Jeżeli kupujesz konsolę niekoniecznie ze względu na przenośność, a dla gier ekskluzywnych, to zdecydowanie inwestuj w Pro Controller.
Z gier oprócz Zeldy i Mariusza polecam serię No More Heroes. W piątek wyszła najnowsza i ostatnia część, całość jest na Switchu.