NIS 2010 blokuje Shoutcast w WinAmpie

Jaka reguła w Nortonie IS 2010 może odpowiadać za blokowanie listy Shoutcast w Winampie 5.56? Dodam, że wbudowana przeglądarka internetowa w Winampie działa. Wcześniej miałem KIS 2010 i z listą nie było problemów. Uważam, że NIS 2010 jest teraz lepszy i wydajniejszy od KISa dlatego zostanę przy nim. Wszystkie opcje w NISie są na razie domyślnie ustawione. Może jakieś sugestie odnośnie polepszenia konfiguracji NIS 2010 ? …

Nie sądzę żeby był to NIS,sam używam i Winamp normalnie działa bez specjalnego ustawiania czegokolwiek w regułach.

Może to dlatego, że stosuję nowy typ skóry ClassicPro_1.13 dlatego NIS blokuje… W każdym razie na KISie nie było problemu…

Próbowałeś zmienić na domyślny wygląd ?? Kiedyś czytałem że Winamp wariował troszkę po dodaniu skórek.

No dobra odinstalowałem skóry - nic, winampa przeinstalowałem - nic. Może NIS blokuje jakiś protokół/port??? z którego shoutcasty korzystają???

Dodane 24.10.2009 (So) 13:28

AAaa i dodam, że w historii NISa pojawiają się często takie wpisy:

Unused port blocking has blocked communications. Inbound TCP connection from 189.12.171.57, local service Port (31951) {lub porty 26954, 15703}

lub

Rule “Defaul Block EPMAP” blocked (77.253.82.21), Port dcom(135). Inbound TCP Connection.

lub

Rule “Default Block Windows File Sharing” blocked (77.253.249.241, Port (139))

Może zanim zaczniemy kombinować,skorzystaj z opcji “ocena aplikacji”,poczekaj aż skończy skanować,zrób po tym restart i zobacz co i jak.Przed zrobieniem restartu sprawdź jak Winamp został oceniony.Powinien być określony jako “zaufany”.

tak - jest zaufany

Wejdź w ustawienia NIS->ustawienia sieci->kontrola programów->Winamp powinien być na “automatyczny”,zmień na “zezwalaj”.Sprawdź też ustawienia zaawansowane Inteligentnej Zapory,sprawdź czy w opcji “nietypowe protokoły” wszystko jest zaptaszkowane.Nadal jestem przekonany że problem nie leży po stronie NIS.

Jaki masz system?

Mam Windows 7. Semtex powiedz mi tylko - czy używasz wersji Winampa 5.56 i NIS 2010 i czy shoutcasty ci działają? Jeśli tak to dam na razie sobie spokój bo i tak mam przeinstalować system - może to wina wcześniejszej dezinstalacji Kasperskego.

Teraz mam drugi problem - otóż mam laptopa firmy Samsung z oficjalnym programem Samsung Easy Speed UP Manager, który optymalizuje zużycie procesora w laptopie. Otóż jak pozwolić temu programowi dostęp do Nortona bo w historii mam zawalone od blokowania prób dostępu przez ten program do Nortona? Wiem, że mogę wyłączyć autoochronę składników pakietu (Norton Product Tamper Protection) i wtedy komunikaty ustają, ale nie chcę wystawiać się na zagrożenie. Jak pogodzić ze sobą te dwa programy, by Samsung miał dostęp do Nortona?

Tak,używam dokładnie tego samego i wszystko działa.

Co do problemu z Winamp,czy przypadkiem Defender nie mąci?U mnie jest domyślnie wyłączony w usługach,tak samo wbudowany Firewall,teoretycznie po zainstalowaniu pakietu “Ścianka” powinna nie działać ale może coś mąci.

Co do drugiego problemu,zostaw to tak jak jest,Norton się broni,ale to nie znaczy że program do optymalizacji nie działa.Tego typu programy raczej nie powinny mieszać w oprogramowaniu ochronnym,u mnie parę programów też Norton blokuje w ten sposób ale działają poprawnie.Moja rada-nie przejmuj się tym.

  1. Tak windows deffender i UAC mam wyłączone. Zobaczę po reinstalacji systemu jak będzie i wtedy ewentualnie dam znać:) Dzięki za zainteresowanie

  2. ale czy takie ciągłe blokowanie tej aplikacji nie zamuli trochę aplikacji i systemu? (zapycha logi) Tak wogóle jesteś zadowolony z pakietu? Masz jakieś porównanie do innych pakietów typu KIS 2010, Panda 2010?

Nie zauważyłem żadnego mulenia.Przeczyść sobie system i rejestr Ccleaner.Nic się nie będzie działo.Przy czyszczeniu rejestru zrób jego kopię jak program zaproponuje.

Edit

Jestem bardzo zadowolony,testowałem Kacpra 2010 jest spoko ale Norton jest szybszy i mniej “upierdliwy”.

Właśnie dlatego zrobiłem przesiadkę:) Dzięki za odpowiedzi. Na razie zamykam wątek - potem zobaczymy…