Niska prędkość internetu w laptopie

Witam, mam pewien problem, z internetem na jednym z laptopów. Posiadam internet z UPC 30 Mb/s na jednym laptopie prędkość jest dobra na drugim jest super niska, tzn.

 

Komputer Acer 5740G posiada karte sieciową o nazwie Atheros AR5B93 w opcjach “stan sieci” posiadam prędkośc 130 mb/s, speedtest wykrywa prędkość 83 Mb/s a prędkość ściągania z tb7 wynosi 11 MB/s (przy dobrych wiatrach) na wifi.

 

Komputer Lenovo G585 posiada kartę sieciową o nazwie Atheros AR9485WB-EG w opcjach stan sieci posiada 75 mb/s speedtest pokazuje 3 mb/s a prędkość ściągania z tego samego portalu i tego  samego pliku wynosi 400/600 KB/s na wifi (na kablu jest wszystko w porządku i prędkość jest taka sama jak na wifi w acerze)

 

Oba komputery były testowane w tym samym pokoju metr od modemu. Pliki były puszczane raz z jednego  raz z drugiego nie razem.

 

Na obu komputerach są zaktualizowane i nowe sterowniki do kart sieciowych.

 

Jakieś pomysły ? Poza wymianą karty sieciowej, która może być uszkodzona (chociaż nie wiem jak mogła się uszkodzić) bo to planuje zrobić dopiero po wykluczeniu innych możliwości.

 

Przeinstalowanie systemu też nie wchodzi obecnie w grę, komputer rodziców nie mają org. windowsa na płycie i tez nie zrobili backupa.

 

Jeżeli potrzebujecie jakichś dokładniejszych informacji, dajcie znać to dołączę. Z góry dziękuje za pomysły :slight_smile:

Spróbuj zmienić typ szyfrowania albo przynajmniej klucz szyfrujący na inny (z TKIP na AES lub odwrotnie).

Podaj na jakich systemach pracują obydwa laptopy. Robisz typowe skróty myślowe :slight_smile:

 

Za Longhornem, zmiana szyfrowania na Atherosach to magia sama w sobie, też może pomóc, użyj oprogramowania dołączanego do sterownika.

 

Oba komputery są na win 8.

 

Co do oprogramowania to sterownik znalazłem w necie i był sam sobie plik systemowy i nic innego tam nie było.

 

Po zmianie  na TKIP prędkość się podniosła do jakichś 20 mb/s jest lepiej, sprawdzę jeszcze wieczorem bo teraz może być wzmożony ruch.

 

Zmieniłem sobie jeszcze kanał w opcjach wifi z automatycznego na jakiś tam konkretny, to też zwiększyło prędkość na obu komputerach.

 

Tak jak pisałem prędkość wzrosła do 20 mb/s i ściągania 2 MB/s no ale nadal nie jest nawet w pobliżu tego co jest na tym pierwszym laptopie.