Niska predkość łącza (WiFi)

Witam,

 

założyłem internet z prędkością 60Mb/s z Wifi. Urządzenie to znajduje się w pokoju jak na załączonym rysunku. Chciałem dodatkowo podłączyć drugi komputer wobec tego zakupiłem adapter Wifi. Po podłączeniu okazało się, że mam jedynie 2 kreski i prędkość ok 3Mb/s. Wobec tego zakupiłem dodatkowo repeater i umieściłem go pomiędzy pokojami. Obecnie pokazuje mi, że mam 4-5 kresek ale predkość waha się pomiędzy 10 a 16Mb/s. Dodam, że na laptopie jest wszystko OK. Dodam jeszcze, że na komputerze stacjonarnym wykrywa mi 2 te same sieci WIFi (jedna z 2 kreskami, druga z 5). Czy należałoby zmienić jakieś ustawienia któregoś z urządzeń? 

post-258969-0-39257900-1399562042_thumb.

Albo masz słaby router pracujący w trybie b/g albo ściany są grube i słabo przez nie przenikają fale 2.4GHz z wifi lub karta wifi w komputerze to tani wynalazek z allegro, ale ponieważ nie podajesz szczegółów to trudno zgadywać. Postawienie reaptera zwiększa zasięg, jak w twoim przypadku, ale jednocześnie prędkość transmisji spada o połowę, ze względu na jego pośrednictwo w komunikacji z routerem i z klientem.

Co do dwóch sieci może wykrywa ci jedną, którą rozsyła router i druga tworzoną przez wzmacniacz.

Modem z wifi Technicolor TC7200

 

Repeater TP-Link TL-WA850RE

 

Adapter D-Link DWA-140

 

Wcześniej jako adaptera używałem z TP Linka ale prędkość była jeszcze mniejsza.

 

W jaki sposób połączyć te dwie sieci w jedną? Na laptopie wykrywa mi tylko jedną.

Jak umiejscowiony jest repeater, tzn. w jakiej pozycji, przy ktotrej ścianie itp?

Repeater jest umiejscowiony w przedpokoju na ścianie łączącej przedpokój z pokojem, gdzie znajduje się modem z WiFi

Jest on w narożniku czy na jednej ze ścian?

Na jednej ze scian

W takim razie sygnał nie powinien być tłumiony. Repeater w jakim działa trybie?

802.11n