Niska prędkość neo 2mb

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Neostrady 2 mb, z liveboxem Sagema. Mam do niego podłączone dwa komputery :

Stacjonarny po kablu i laptopa przez WiFi. Prędkość ściągania na stacji wynosi 160/170 z rapida i innych serwerów tego typu przez JDownloadera. Oczywiście cały czas skacze i potrafi spaść do 70 KB/s … Jest to trochę mało, gdyż mój kumpel mieszkający po drugiej stronie alejki, ma orange 2 mb. i ściąga mu po 200 z hakiem.

Co może być przyczyną ?

Dodam jeszcze że wczoraj zrobiłem mały teścik. Otóż komputery i livebox stoją u mnie w pokoju, a kabel z gniazdka przeprowadzony jest do liveboxa przez pokój, korytarz i kuchnię. Przeniosłem więc komputer stacjonarny do kuchni, podłączyłem liveboxa bezpośrednio do gniazdka ( jako jedyną rzecz, odłączyłem wtedy telefon) i nadal taka sama prędkość.

Co może być przyczyną ? Dodam że nic nie konfigurowałem, ani nic nie majstrowałem.

8655948.jpg

prędkośc może być do 2mb/s

ja mam neta w netii 2 mb/s

i czasem jest 1mb/s

nie raz nie pełne 2

możesz zadzwonić do operatora może coś z tym zrobi

bo to wina leży po jego stronie

chyba że masz starą linię i po prostu jakoś szybciej nie może …

u niektórych tak jest

Hej,

Faktycznie może być tak, że prędkość działania internetu jest ograniczona możliwościami technicznymi - może tak być w przypadku, gdy odległość do centralki cyfrowej jest dłuższa niż zwykle.

Ale poprzez kartę sieciową czy przez USB??

Akurat testowanie prędkości na tego typu serwerach nie jest dobrym rozwiązaniem - serwery te do najszybszych nie należą, a gdy są mocniej obciążone, transfer do poszczególnych użytkowników ulega zmniejszeniu. Lepiej używać syntetycznych testów - takich jak na przykład speedtestpl czy dsl.cz - pamiętając jednocześnie, by wyłączyć na komputerach korzystających z danego łącza wszystkie programy korzystające z sieci i upewnić się, że żadne aktualizacje nie są w danej chwili ściągane. I dopiero wtedy testować.

Akurat niespodzianki nie było - sygnał telefoniczny można przesyłać przy pomocy kabla na bardzo sporo odległości. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus