Niska prędkość pobierania plików w przeglądarce internetowej

Witam ! Na wstępie chciałem zaznaczyć że problem dotyczy tylko Windows XP, pod Windows 7, wszystko działa prawidłowo.

Mam łącze o przepustowości do 25 Mb/s. Kiedy próbuję pobrać plik przez przeglądarkę internetową (niezależnie jaką IE, FF, Opera - na wszystkich jest tak samo) transfer danych oscyluje w granicach 200 - 300 KB/s. Kiedy ten sam plik, z tego samego serwera, pobieram programem jDownloader osiągam transfer ponad 2 MB/s.

Na komputerze mam dwa systemy operacyjne. Pod Windows 7 ten problem nie występuje. Pliki pobierają się zawsze z maksymalną prędkością, niezależnie czy pobieram przez IE, Firefoxa, czy jDownloader.

Jestem prawie pewien że te niskie transfery w przeglądarce to wina jakichś ustawień w Windows XP, ale nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i będzie w stanie pomóc ?

Z internetem łączę się bezprzewodowo. Nie ma to jednak znaczenia, sprawdziłem, przy połączeniu przez kabel jest tak samo.

Spróbuj to:

http://precyl.pl/windows/12606-wy-czeni … vista.html

Jeśli nie zadziała, to mi się wydaje że to jest wina syf w komputerze. Wklej log z programu OTL zgodnie z wątkami przyklejonymi w dziale Bezpieczeństwo i za pomocą przycisku z wykrzyknikiem nad twoim postem poproś moderatora o przeniesienie tematu.