Niska prędkość pobierania plików

Witam. Problem jest dziwny. Mam internet 10 Mbps. Na speed test jest między 4 Mbps a 5 Mbps. Jakiś miesiąc temu pobierałem grę ze steam. Pobierała się w okolicach 1Mb. Tydzień temu formatowałem kompa i musiałem na nowo pobrać gierki. Cs go pobierał się od 200 do max 400 kb teraz pobieram fortnite, pobiera się od 100 do 300 kb. Poprostu tragedia. Cały dzień i 10%… a na speed test jak mówiłem jest 5 MB. Od czego to zależy? I czy da się coś z tym zrobić? Internet przewodowy z orange livebox.

Zdecyduj się proszę. EDIT: Mb a MB to wielka różnica.

No czasem jest 4 a czasem jest 5

Chodzi o jednostkę.

Sory jednostka to Mb

Ok, a tu pewnie chodzi o kB.

No więc. Prędkość pobierania może zależeć od wielu czynników:

  • Częstotliwości Wi-Fi (O ile używasz Wi-Fi)
  • Generacji Wi-Fi -||- - możesz mieć pakiet internetu 10Mb ale Wi-Fi nie będzie Ci pozwalać na więcej niż tak jak mówiłeś, 5.
  • Routera, jeśli masz przestarzały, problem może być podobny do powyższego
  • Serwera (może być za wolny lub za daleko)
  • Obciążenia sieci itd.

Tak jak mówię, jest wiele czynników. Mógłbyś też podać, jakie masz Wi-Fi? (802.11n, 802.11ac, 802.11ax, 802.11g, 802.11a itd.)

Od jakiego usługodawcy masz internet?
Jaki masz router, swój czy od operatora, podaj model i producenta jak swój lub jaki od operatora?

To nie ma znaczenia. Znaczenie ma generacja Wi-Fi i jej taktowanie (GHz) (i ogólnie parametry)

Nie ważne czy wi fi czy nie bo jak dzis połączyłem ruter z kompem przewodowo to jest tak samo

Ważne, i to bardzo.
Mógłbyś, proszę, uchylić rąbka tajemnicy tzn. parametrów sieci?


Tu wszystko podałem.

Ważne, bo jeśli na przykład Neostrada z modemem ADSL to może nie wyrabiać infrastruktura i modem spina się maks na 4-5Mb/s przykładowo i te prędkości, które pisze, ze ma w pobieraniu, w KB/s będą realne.

Autor napisał.

router to nie modem więc tak jak mówię, parametry są ważniejsze od modelu.

Skoro Livebox to niech wklei tu z tego routera parametry linii i tam bedzie pokazana predkośc pobierania jaka Libebox zsynchronizował z centrala. Na 90% obstawiam, ze to wina. Jeśli wczesniej było dobrze to zarzucanie Wi-Fi jako winowajcy nie ma sensu, a tym bardziej, że napisał po kablku do Liveboxa to samo.

Ja stawiam na piwa. :smiley:

To ZTE, a nie Livebox.

No ale na przodzie ma napis livebox

ZTE to producent routera, a Livebox to nazwa usługi świadczonej przez orange

Nie pij tyle piwa bo od chmielu robia się hemoroidy bo hmiel źle wplywa na ukrwienie żył w organiźmie, ale jak chcesz, żeby ci co jakiś czas doktor palcami grzebał z tyłu to spoko :smiley: :smiley:

Tylko zażartowałem, PEACE
Skąd wiesz, że w ogóle piję piwo?