Niska predkosc pobierania

Witam, mam dosyć dziwny problem a mianowicie dzisiaj zakupiłem nowego laptopa Acer Aspire F15 F5-573G-59WF i wszystko było dobrze aż do czasu gdy stwierdziłem że pobiorę z internetu jakieś programy np.: MiniTool Partition Wizard.
W domu mam internet 10mbs i wszystko co pobierałem przez internet na PC pobierało się z prędkością ok. 1Mb/s i było wszystko dobrze. A na laptopie podłączonym bezprzewodowo do tego samego routera prędkość pobierania wynosi nie więcej niż 60 kb/s. Najdziwniejsze jest to że bez problemu mogę oglądać filmy na yt w 1080p bez żadnego problemu. Myślałem ze to wina serwerów stron z ktorych pobieram ale na starym PC pobiera się szybko. Następnie zrobiłem Hotspot ze smartfona z LTE ale to nie podziałało. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Może pobierają się aktualizacje z Windows Update, skoro to nowy laptop i stąd zaniżona szybkość łącza.

2 polubienia

Sprawdź w Menadżerze zadań czy jakiś proces nie nadużywa łącza.

2 polubienia

Też tak myślałem ale wszystkie aktualizacje sie już pobrały.

przy normalnym uzytkowaniu bez pobierania czegokolwiek nigdzie nie ma niczego nadzwyczajnego, tylko gdy cos pobieram to mozilla zużywa 1,1Mb/s

Dziwne jest też to że gry pobierane przez steam ściągają się z normalną predkoscią 1Mb/s

System też dla siebie rezerwuje 20% przepustowości. Niektóre updatery mają wysoki priorytet. Wszystko zależy od ustawień.
Ja większość programów z DP biorę z dużą prędkością, ale też mam szybki internet i pobieram przez downthem all. Ten minitool biorę z prędkością ok 3MBs. Serwer jakiś wolniejszy. A inne programy, to do 16MBs. Ale mam stary pc.

Podejrzewam, że przy ustawieniach skanowania bezpieczeństwa pobierania plików, to pobieranie może ślimaczyć się. Moduły bezpieczeństwa w przeglądarkach - też zwalniają pobieranie. Zaś steam, google, microsoft - to “dobre” pliki i z tych serwerów hula szybciej.

1 polubienie

Dzięki za odpowiedź ale czy mógłbyś jeszcze powiedzieć jak zmienić te skanowania bezpieczeństwa. Byłbym bardzo wdzięczny.

Gdy nie ma tego w programach antywirusowych, jakimś tuneup, czy choćby w adfenderze zaznaczone skanowanie p2p - to trzeba np w firefoxie poodznaczać:


U mnie puste kwadraciki.
Nie należy rezygnować z blokowania agresywnych reklam, szpiegostwa i malware na stronach, więc trzeba stosować choćby ublock origin i disconnect, albo ghostery (rozszerzenia).

Dodatkowo zbyt dużo aplikacji jednocześnie zapychające łącza, to wielki problem.


Pobrać spolszczenie, wypakować, zawartość spolszczenia wkleić do folderu programu. Potem trzeba usunąć zipy i folder spolszczenia. Sam program pożna przypiąć do menu start, albo dać skrót na pulpit. Malutki. Przed jakąkolwiek czynnością zaznacza się wszystko i zapisuje do pliku tekstowego. Niebezpieczne na różowo, należy ze względów bezpieczeństwa zamykać i zapodać z pliku tekstowego, jaki procesy należą do podejrzanego. Tu specjaliści sobie poradzą. Samemu zaś czyta się w necie, co to takiego otwiera się w necie.