Niska prędkość podczas tworzenia obrazu ISO z DVD-video

Podczas tworzenia obrazu płyty DVD-VIDEO za pomocą Alcohol 120%, maksymalna prędkość kopiowania z napędu na dysk nie przekracza 4x (zaczyna się od 1.7x).

Płyta to materiał nakręony domową kamerą, przekonwertowany do mpeg2 (bez żadnych zabezpieczeń kopiowania)

Ten problem nie występuje podczas tworzenia obrazu np z płyty z danymi (zdjęcia, pliki avi)

Próbowałem też zgrać daemonem, ale okazało się że maksymalna prędkość odczytu to 5x:

a5581a9ac57c9862m.png

Na wcześniejszej instalacji Windowsa7 (teraz mam 7100 wcześniej mialem 7000) kopiowało się normalnie (tzn zaczynało się od 3.8x a kończyło na 16.1x)

Próbowałem zmienić ustawienia alcohola, ale nie znalazłem sensownej opcji, która mogłaby to zmienić.

CZy w Windows 7 są jakieś profile sprzętowe ktore pozwalają ustalić maksymalną prędkość odczytu??

Jakieś pomysły??

Może zdefragmentowany dysk twardy? Sprawdź też w ustawieniach programu, którym zgrywasz film czy i gdzie ma ustawiony katalog tymczasowy (temp) bo może on być zlokalizowany na np. zderfagmentowanym dysku.

Jaki napęd DVD? Jeśli IDE/ATA to czy jest wpięty na tej samej taśmie co dysk, na który kopiujesz (to spowalnia operacje zapis - odczyt)?

Przyczyną może być też kiepska jakość płyty DVD, która powoduje problemy z odczytem i napęd musi zmniejszać prędkość aby bezbłędnie odczytać dane.

już odpowiadam:

Dysk był 2 dni temu defragmentowany, napęd jest na SATA, a jego nazwa to LG GH22NS40.

To jest jakieś ograniczenie systemowe.

I alcohol i daemon zgrywają z tą samą ograniczoną prędkością. Dodatkowo w daemonie w ustawieniach przed rozpoczęciem zgrywania maksymalna prędkość to 5x (screen w pierwszym poście)

Sprawdź inną płytę czy jest tak samo.

to dotyczy wszystkich płyt dvd-video. płyty z danymi odczytuje z normalną predkością. (mam na myśli tworzenie obrazu iso)