Niska prędkość przy karcie Intel Centrino Wireless N 2230

Kupiłem nowego laptopa z bezprzewodową kartą jak w temacie. Przy podłączeniu się w standardzie N ustawia się z prędkością 144Mb/s ale przy przesyłaniu plików w jedną bądź w drugą stronę w sieci nie osiąga większych prędkości niż 2-3 MB/s. Sprawdzanie na 3 routerach TP-Link (różnych). Ustawiłem w nich aby łączenie z siecią następowało tylko w standardzie n. Dlaczego osiągam tak niskie prędkości? Sterowniki są aktualne ze strony producenta, próbowałem też innych sterowników (starszych). Mam system Windows 8 64bit

Dodane 27.12.2012 (Cz) 15:23

  1. test: z drugiej strony dysk podłączony do routera

  2. test z komputerem w sieci z kartą przewodową 1Gb/s.

Czy jakieś urządzenie łączy się w standardzie innym, niż n? Napisz jaki dokładnie router używasz do testów, tj. nazwa i model routera. I jak kolega wyżej pytał, w jakich warunkach wykonujesz testy? Może twój router pracuje maksymalnie w standardzie draft-n, przy którym osiągniesz w dobrych warunkach około 40Mb/s, czyli jakieś 5MB/s.

womperm , router jest w tym samym pomieszczeniu co komputer (w biurze), analogiczna sytuacja jest u mnie w domu (w tym samym pokoju).

Router w domu:

Device Info

Firmware Version: 1.2.0 build 100701 Rel.36056n

Hardware Version: W8950ND v1 00000000

Podstawowe ustawienie sieci bezprzewodowej:

dom1g.png

Router w pracy:

Firmware Version:

3.14.4 Build 120425 Rel.33749n

Hardware Version:

WR1042ND v1 00000000

Podstawowe ustawienia sieci bezprzewodowej:

http://img716.imageshack.us/img716/904/praca1r.png

Na 3. routerze. który sprawdzałem w pracy są te same ustawienia jak w/w. Router to jeden model wyższy od tego co mam obecnie w pracy.

Ten router działa w standardzie draft-n, więc jak pisałem, przy dobrych warunkach wyciągniesz około 5MB/s.

Na tym powinno być lepiej, router pracuje w standardzie n (n300), powinieneś wyciągnąć jakieś 100Mb/s, czyli 12MB/s, jeśli tak nie jest, to sprawdź czy masz aktualne sterowniki, upewnij się, że inne sieci się na siebie nie nakładają i nic nie zakłóca sygnału. Czym robisz pomiary?

  1. test: dysk podłączony do routera

  2. test: komputerem w sieci z kartą przewodową 1Gb/s.

W obu przypadkach biorę do kopiowania pliki ~1GB.

Nakładania sieci raczej nie ma:

sieciwpracy.png