Niska prędkość transferu przy pakiecie 8MB/s

Witam!

Mam pytanie - otóż mam internet 8MB/s dostarczany kablowo/modem/router TP - link 543/ stąd kablowo do komputera i bezprzewodowo do laptopa. Gdy miałem kablowo podłączonego laptopa do modemu (bez routera) prędkość ściągania wynosiła w przedziale 700KB/s - 900KB/s, natomiast po zmianie na łącze bezprzewodowe przez router prędkość ściągania spadła do 90KB/s - 150KB/s :roll: Czy to może być spowodowane tym, że korzystam z połączenia bezprzewodowego? Router oddalony jest od laptopa o jakieś 12m. Czy przez to że korzystam z bezprzewodowego łącza możliwe są aż tak duże spadki transferu?

Możliwe, 12m niby nie duże ale jednak. W pokoju w którym pracuje router i laptop transfery cały czas się wahają. Przesunę laptop o kilkanaście centymetrów i np rośnie przepustowość o 15Mb/s. Sprawdziłem, że ustawienie odbiornika i nadajnika ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o poprawne połączenie a omawiam przykład jednego pokoju.

Spróbuj ustawić inny kanał transmisji, spróbuj zmienić szyfrowanie, poprzestawiaj router lub laptop.

Pewnie ściągasz jakims programem p2p. W routerze pewnie wlaczony firewall. Proponuje zrobic przekierowanie portow pod dany adres i sprawa bedzie zalatwiona.

ściągam programem JD i przy ściąganiu kablowym na lapka prędkość była rzędu 700KB/s - 900KB/s

spróbuję wieczorem skorzystać z Waszych sugestii i zobaczę jakie efekty przyniosą :slight_smile: