Niska prędkoścć w u Torrencie i blokowanie stron

Witam :slight_smile: Mam problem z uTorrentem przy ściąganiu plików. Otóż mam łącze 1Mb a w uTorrencie nie przekracza mi 30 Kb/s. Wcześniej chodził mi jak burza tzn. uzyskiwałam prędkość 117 KB/s (nie wiem czy dobrze piszę), a teraz się ślimaczy :slight_smile: Poza tym firewall Comodo zaczął wariować i ciągle pytał się czy ma przepuścić TCP lub UDP i to robił co chwila aż w końcu go wyłączyłam. Te pytania dotyczyły tylko iwyłącznie uTorrenta. A dotego uTorrent blokował mi strony internetowe (to wszystko było przy włączonym firewall) Na początku myślałam, że jest to wina programu do torrentów, więc go odinstalowałam i zainstalowałam z powrotem, ale było to samo. Więc wpadłam na pomysł aby całkowicie wyłączyć firewalla Comodo, to pomogło, ale torszeczkę, bo prędkość ściągania nadal jest kiepska.

Dodam, że nie jestem za żadnym natem, a IP mam publiczne, WindowsXP. Internet idzie przez router D-Link, ale strefa DMZ jest włączona. Włączyłam strefę DMZ dopiero teraz, ale wcześniej była wyłaczona i też było dobrze, bo router otwieralł sam drzwiczki uTorrentowi. Sprawdzałam :slight_smile:

No więc, jeśli ktoś ma pomysł jak temu zarazić, to chętnie poczytam sobie lekturkę Waszą. Na poważnie. Będę niezmiernie wdzięczna za jakąkolwiek poradę w tej sprawie :slight_smile: Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Maria :slight_smile:

P.S Może zmienić firewlla albo program do torrentów?

Co do torrentów to z prędkością różnie bywa, raz jest wysoka a raz bardzo niska. Osobiście posiadam łącze 2MB a przy torrentach czasami uzyskuje prędkość nie przekraczającą 100kb/s. Jest to sieć p2p więc jeżeli jest mało seed’ów to ściąga wolno, jeżeli dużo to prędkość jest większa. Z pewnością nie jest to wina programu uTorrent. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych (jeżeli nie najlepszy) program do torrentów. Nie jest pamięciożerny i ma jak na swój rozmiar wystarczająco dużo opcji. Jeżeli coś tutaj ponosi winę to Firewall lub jakieś problemy z łączem, (radze sprawdzić prędkość pobierania np. na tej stronie http://www.speedtest.net/ ). I mam jeszcze pytanie jak uTorrent może blokować strony internetowe ?

Lilu21 Na tej stronie, w tym miejscu masz podaną konfigurację Comodo z min.emule i utorrent,a jak masz publiczne ip to koniecznie musisz mieć jakąś zaporę ,przynajmniej tą z XP.

a nie wgrałaś czasem ostatnio programu Peer2Guardian ??

Już jest okej z torrentem. Przyczyną był router, który zgupiał. Pewnie coś zmieniło się w ustawieniach, ale co to nie po wiem. A to dlatego, że zmieniałam router D-linka na Linksysa (tym razem bezprzewodowy), bo kupowałam nowy sprzęt. W każdym bądź razie dziękuje Wam za pomoc. Pozdrawiam :slight_smile: Maria

witam.

ja mam identyczny problem co Lilu21, tyle ze mam router Edimaxa, no i nie mam zamiaru go zmieniac :slight_smile: wiec jesli ktos bylby laskaw pomoc, naprowadzic co moze byc nie tak jesli to naprawde wina routera, bylbym wielce wdzieczny.