Niska wydajność dysku twardego WD2500JS

Witam!

Eksploatuję dysk twardy Western Digital WD2500JS-22NCB1 od 13 października 2007 roku. Wczoraj postanowiłem przeinstalować system (przez 5 lat sporo śmieci nazbierało się w rejestrze i na dysku, co jednak przekładało się na komfort pracy). Standardowo zrobiłem kopie najważniejszych danych, w BIOSie ustawiłem First Boot Device na CDROM, włożyłem płytkę z oryginalnym Windows XP Home Edition i przystąpiłem do instalacji. Skasowałem partycje (miałem 4) i podzieliłem dysk na dwie (pierwsza C - 40960 MB i druga D - pozostała ilość MB). Po zakończonej instalacji dostarczyłem na pendrive sterownik chipsetu (nForce 560) ze strony nvidia.pl - na stronie producenta płyty głównej, Gigabyte (Gigabyte GA-M56S-S3) były starsze. Później sterownik karty graficznej i karty dźwiękowej. Instalacja SP3, update, restart, update, restart i tak do północy. Dziś pobrałem HDTune i zapuściłem benchmark, oto jego wyniki.

HDTuneBen_rasxqnr.png

Zakładka Health

HDTuneHea_rasxqne.png

Zakładka Info

HDTuneInf_rasxqnw.png

Takie osiągi to notują dyski 5400 RPM z niżej półki do laptopów, a nie mój dysk 7200 RPM. Z tego co pamiętam, wcześniej były lepsze (odczyt na poziomie 100 MB/s). Zmieniłem kabel SATA II i bez zmian.

W czym leży problem? Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam!

Sam sobie odpowiedziałeś - dysk jest z 2007 roku, cudów po nim nie oczekuj. Wyniki są jak najbardziej w normie.

Dziękuję za odpowiedzi. Po zamieszczeniu screena przez username1 , wklepałem w Google Grafika WD2500JS HD Tune i wszelkie wątpliwości zostały rozwiane.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!