Niska wydajność i manualna zmiana trybu NVIDIA Optimus

Witam

Problem, który mnie dzisiaj zastał zaczyna mnie już naprawdę irytować; zwracam się więc do Was z nadzieją na pomoc.

Miałem ja sobie laptopa ASUS M50SV-A1 (dokładnie ten model: http://www.newegg.com/Product/Product.a … -_-Product). W skrócie: jeden z lepszych core 2 duo 2.50ghz, 3gb ddr2 ramu, nvidia 9500m gs z 512 wlasnego ramu. sprzet calkiem mocny, ale laptop duzy (ciezki) i swoje lata ma. zdecydowalem sie na cos lepszego…

http://www.x-kom.pl/p/61270-notebook-la … 4-320.html

mianowcie ASUS U31JG. oczywiscie wszystkie podzespoly sprawdzilem na notebookcheck:

o ilosci (6gb = 2x wiecej) i szybkosci (ddr3 zamiast ddr2) nowych kosci ramu nie wspominajac.

podsumowujac - mialo byc pieknie. rzeczywistosc ogromnie mnie zasmucila.

o ile procesor i3 wydaje sie sprawdzac znakomicie (na razie testowalem w zasadzie benchmarkiem dostepny w truecrypt) i faktycznie jest wyraznie wydajniejszy od tego z poprzedniego laptopa… o tyle modul karty graficznej krotko mowiac SSIE i to dosc mocno. czemu? nie wiem, toz znajomy na swoim Asus 1215N nawet ma lepsze osiagi.

o co dokladnie chodzi? mianowicie wszystko dziala niesamowicie wolno. ja rozumiem ze intel HD nie jest zbyt wydajny, ale zeby po podlaczeniu do monitora (przez HDMI) gubic klatki przy zwyklym pisaniu albo otwieraniu menu start? przy zaznaczaniu wiekszego obszaru na pulpicie? to jest juz przesada. tnie nawet AIMP2 podczas odtwarzania muzyki, czy chrome podczas ladowania nowej karty. to jest naprawde juz dla mnie irytujace. filmu HD na monitorze zewnetrznym tez plynnie (VLC) nie udalo mi sie uruchomic i jestem na skraju rozpaczy.

mysle sobie OK- to tylko intel, moze jak przelacze na 100% nvidie, bedzie ok. przechodze do panelu sterowania nvidia, ustawienia globalne (w zarzadzanie ustawieniami 3d), wybieram pozycje “Karta NVIDIA o duzej wydajnosci”… i zadnej poprawy. power4gear mam ustawiony rowniez na maksymalne osiagi. narzedzie ktorego poszukuje to cos takiego:

powiedzmy ze nie chce automatycznego wykrywania czy potrzebna jest nvidia czy nie. chce samemu o tym decydowac. skad wziasc to narzedzie?

Też mam laptopa Ausa z technologią optimus. Ogólnie faktycznie karty graficzne ssą w tych modelach co nie jest żadną tajemnicą. Za to dziwią mnie twoje problemy z HDMI ponieważ ja mam model N61JV z kartą graficzną GT 325 M i takich jak Ty problemów nie miałem. Ba, dodam nawetm że mam kabel HDMI - DVI za 17zł który jest dodawany do telewizorów Samsunga (taki najtańszy jaki znalazłem) i po za tym, że wtyczka musi być dobrze wpięta to nie mam żadnych problemów. Możliwe, że masz coś z wtyczką. Napisz do jakiej wielkości monitora podłączałeś tego laptopa i jakim kablem?

Dodam, że nie dawno (2011.03.24) wyszły nowe sterowniki do tej serii kart więc warto się by było o nie wzbogacić :slight_smile: