Niska wydajność komputera + pare problemów


(Stoszek) #1

Od dłuższego czasu mój komputer zamula przy włączonych filmikach w przeglądarce, podczas przeglądania plików .pdf, grach nawet tych spełniających rekomendowane wymagania. Konfiguracja komputera naprawdę słaba (Athlon xp2500, 768 ram, asus ah 4650), ale np. w Warrocka grałem ok rok temu i działał mi normalnie, teraz 20 fps w nim to rzadkość. Dysk nie był formatowany od ok. 3 lat, co 1-2 miesiące "czyszczę" go za pomocą Advanced System Care. Ostatnie działania nim nic mi nie pomogły i dalej wydajność taka sama. Jak jest fizycznie? Regularnie czyszczę radiatory, zainstalowane mam 2 dodatkowe wiatraki w obudowie, pasta na radiatorze procesora bardzo cienko nałożona. Inne problemy: "przeciągnij i upuść" nie działa, niektóre strony w firefox-ie sie ładują się w nieskończoność lub niecałe jak ich nie odświeżę, ale zakładam że to wina adblock plus, windows przy włączaniu od momentu pokazania ekranu "Zapraszamy" dość długo się włącza, tj. ekran zapraszania zniknie, pokazuje się pusty pulpit i tak około 5 min minie i mogę dopiero działać cokolwiek. Proszę o pomoc bo swoje pomysły na naprawę wyczerpałem.

Logi z OTL

OTL.txt http://wklej.org/id/981366/

Extras.txt http://wklej.org/id/981369/

P.S. Zakładam że jeszcze parę problemów o których zapomniałem by się tu znalazło. Dodam że nie mam żadnego antywirusa. Kiedyś miałem ale wtedy zrobienie czegokolwiek przy włączonej muzyce na YT bądz czegoś podobnego graniczyło z cudem i jestem obecnie zmuszony do nieposiadania Antywira.


(struart) #2

AdwCleaner kliknij USUŃ.

Malwarebytes pełny skan i usuń co wykryje.

Nowy OTL.

HWMonitor i podaj temperature procka podczas grania.

Wklej wszystkie logi.


(Atronics) #3

tutaj masz dodatkowo o optymalizacji

Optymalizacja i odchudzanie Windowsa XP

jeśli chodzi o antywirusa to sprawdź zachowanie komputera przy tym zainstalowanym

http://www.dobreprogramy.pl/Kingsoft-An … 35196.html


(Acorus) #4

Odinstaluj Babylon toolbar on IE,ContinueToSave,DAEMON Tools Toolbar,LiveVDO plugin 1.3.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Usuń

Pokaż nowy OTL.txt


(Stoszek) #5

log AdwCleaner http://wklej.org/id/981464/

Log Malwarebytes http://wklej.org/id/981465/

Logi OTL

OTL.txt http://wklej.org/id/981473/

Extras.txt nie utworzyło mi

Screan z temp. chwile po zakonczeniu skanowania przez Malwarebytes

Screan

Zaraz w grze sprawdze i wrzuce


(struart) #6
D:\Downloads\Firefox\SRS Audio Sandbox 1.10.2.0 Crack\SRS Audio Sandbox 1.10.2.0 + Crack\keygen.exe (Trojan.Dropper.PGen) -> Nie wykonano akcji.

Wywal tego pirata.

Grafika Ci się grzeje dość znacznie.


(Acorus) #7

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez Security Check

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html jako out of date.


(Stoszek) #8

Temp. po ok 30min gry http://img690.imageshack.us/img690/5412/tempgra.png

log ze skryptu http://wklej.org/id/981524/

antywirusa tego kingstona zainstalowałem zmian bardzo nie widac. sprawdze teraz security check i zeskanuje komputer antywirusem.

EDIT

Aktualizacje porobione, aby mi wtyczki pokazało do aktualizacji i firefoxa pokazuje nie wiem dlaczego chociaż jest aktualny. Kingston antywirus śmiga, dalej się windows włącza wolno ale to w sumie nie jest priorytet. Co do Toolbarów i innych adds to nie mam ich zainstalowanych, po tym jak u mojej siostry, a potem na kolegi laptopie bałaganu narobiły to je usunąłem i teraz zawsze odznaczam, może jakieś pozostałości wykrywa po nich. Z tych optymalizacji do windowsa 1/3, może nawet więcej porobiłem z tego co pamiętam. Co do tego grzania karty graficznej to tez to zauważyłem, ale chyba normy ona nie przekracza?

Dam znać wieczorem czy te działania coś pomogły, na razie jestem zmuszony sobie przerwę zrobić

Aktualny log z OTL http://wklej.org/id/981572/

extras http://wklej.org/id/981573/

Dodane 15.03.2013 (Pt) 9:00

Do tego wszystkiego dodałem wczoraj jeszcze defragmentację wszystkich dysków, dziś ją jeszcze powtórzę chyba bo pokazywało że c nie jest do końca pofragmentowany. Robiłem to programem Smart Defrag od IOBIT.

Po fragmentacji sprawdziłem jak działa Warrock. Wnioski: przycina się przy strzale, na mapie z 16-toma osobami przy zadymce się nie dało grać musiałem w większości snajperem się z daleka trzymać. W zombie mode spróbowałem. przy każdej nowej i jak spojrzałem na moby to się przycinał. Dołożyć jeszcze loga?