Niska wydajność komputera

Witam,

mam problem z wydajnością komputera. W ostatnim czasie zamontowałem 4gb ramu oraz wymieniłem starego radeona x1950 pro na gigabyte gts 250 1gb.

W celach testowych, zainstalowałem NBA2k10 i zrobiłem benchmark. Przy rozdzielczości 1024x768 uzyskałem zaledwie 12 fps (z tego co pamiętam podobny wynik osiągał wspomniany radeon). Pomyślałem - okej sprawdzę wyniki w 3dmarku06. Mój wynik to 5800! Bardzo mało jak na mój sprzęt (tak mi się wydaję).

Dodam jeszcze, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Oto szczegółowy wykaz podzespołów:

OS Windows 7 Microsoft Windows Vista

CPU AMD Athlon 64 X2 Processor 4200+

CPU Speed 2210 MHz

GPU NVIDIA GeForce GTS 250

Memory 3584 MB

Dodam jeszcze, że na win XP występował podobny problem. Macie jakiś pomysł na rozwiązanie powyższego problemu?

Kurcze nie wiem co to…

Może ten nowy ram coś ma uszkodzone? Włóż stare pamięci.

A że tak spytam, zainstalowałeś najnowsze sterowniki do karty graficznej? Odinstalowałeś stare sterowniki przed demontażem starej kraty?

Tak. Stare sterowniki zostały usunięte i zainstalowałem najnowsze. Nadal było kiepsko, więc zrobiłem reinstalkę systemu.Nie pomogło…

A te niskie wyniki w 3dmarku06 to przypadkiem nie wina słabego procesora?Bo moim zdanie to on jest wąskim gardłem!

A jak jest w grach?

To chyba będzie wina procesora. Podczas testów procesora w 3dmarku wyniki oscylowały w okolicach 0-1 fps! W nba 2k10 osiągam 11-12 fps. W takim razie muszę się zabrać za podkręcanie procka…

Ta pierwsza seria Athlon x2 podkręca sie dość słabo!Jeśli masz chłodzenie Box to raczej wiele nie zwojujesz!Ale nigdy nic nie wiadomo,może trafiła Ci sie jakaś fajna sztuka :slight_smile: Pasowało by go pogonić gdzieś w granicach 2,8-3,0 GHz.Ale to chyba nie jest możliwe,chyba że na ciekłym azocie :slight_smile: Powodzenia! !!

Może kup sobie jakieś dobre chłodzenie na proc np. firmy scythe…

Prawdopodobnie procek ci ogranicza kartę:) Dlatego taki wynik masz. podkręcając pamiętaj o spr w np Super PI czy bezbłędnie przejdzie testy. ( Co najmniej 8 milionów po przecinku)

Ok. Dzięki za sugestie. Pobawię się w podkręcania. Zapytam asekuracyjnie-jaki procek polecacie do Gigabyte M61-SME-S2?Czy może całą płytę wymienić?