Niska wydajność komputera

(Ar2rkowalski) #1

Witam,

mam problem z wydajnością komputera. W ostatnim czasie zamontowałem 4gb ramu oraz wymieniłem starego radeona x1950 pro na gigabyte gts 250 1gb.

W celach testowych, zainstalowałem NBA2k10 i zrobiłem benchmark. Przy rozdzielczości 1024x768 uzyskałem zaledwie 12 fps (z tego co pamiętam podobny wynik osiągał wspomniany radeon). Pomyślałem - okej sprawdzę wyniki w 3dmarku06. Mój wynik to 5800! Bardzo mało jak na mój sprzęt (tak mi się wydaję).

Dodam jeszcze, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej.

Oto szczegółowy wykaz podzespołów:

OS Windows 7 Microsoft Windows Vista

CPU AMD Athlon 64 X2 Processor 4200+

CPU Speed 2210 MHz

GPU NVIDIA GeForce GTS 250

Memory 3584 MB

Dodam jeszcze, że na win XP występował podobny problem. Macie jakiś pomysł na rozwiązanie powyższego problemu?

(Borysbors) #2

Kurcze nie wiem co to...

Może ten nowy ram coś ma uszkodzone? Włóż stare pamięci.

(Jimek) #3

A że tak spytam, zainstalowałeś najnowsze sterowniki do karty graficznej? Odinstalowałeś stare sterowniki przed demontażem starej kraty?

(Ar2rkowalski) #4

Tak. Stare sterowniki zostały usunięte i zainstalowałem najnowsze. Nadal było kiepsko, więc zrobiłem reinstalkę systemu.Nie pomogło...

(Ciuci) #5

A te niskie wyniki w 3dmarku06 to przypadkiem nie wina słabego procesora?Bo moim zdanie to on jest wąskim gardłem!

A jak jest w grach?

(Ar2rkowalski) #6

To chyba będzie wina procesora. Podczas testów procesora w 3dmarku wyniki oscylowały w okolicach 0-1 fps! W nba 2k10 osiągam 11-12 fps. W takim razie muszę się zabrać za podkręcanie procka...

(Ciuci) #7

Ta pierwsza seria Athlon x2 podkręca sie dość słabo!Jeśli masz chłodzenie Box to raczej wiele nie zwojujesz!Ale nigdy nic nie wiadomo,może trafiła Ci sie jakaś fajna sztuka :slight_smile: Pasowało by go pogonić gdzieś w granicach 2,8-3,0 GHz.Ale to chyba nie jest możliwe,chyba że na ciekłym azocie :slight_smile: Powodzenia! !!

(Borysbors) #8

Może kup sobie jakieś dobre chłodzenie na proc np. firmy scythe...

(Heros68) #9

Prawdopodobnie procek ci ogranicza kartę:slight_smile: Dlatego taki wynik masz. podkręcając pamiętaj o spr w np Super PI czy bezbłędnie przejdzie testy. ( Co najmniej 8 milionów po przecinku)

(Ar2rkowalski) #10

Ok. Dzięki za sugestie. Pobawię się w podkręcania. Zapytam asekuracyjnie-jaki procek polecacie do Gigabyte M61-SME-S2?Czy może całą płytę wymienić?