Niska wydajność laptopa pomimo dobrych parametrów


(Duffpro0) #1

Witam wszystkich,

 

Miałem problemy z wydajnością laptopa dlatego zdecydowałem się na format i instalacje nowego windowsa 10 na UEFI. Po instalacji fpsy podskoczyły nieznacznie ale dalej są stosunkowo niskie w porównaniu do tego co miałem kiedyś. Nawet programy graficzne typu Inkspace nie działają płynnie. 

Laptop to Lenovo z510, procesor i7-4720MQ / 8gb ram / grafika gt 740m+intel HD Graphics 4600.

 

System i gry mam na osobnym dysku SSD, w CS:GO na najniższych ustawieniach fpsy mieszczą się w przedziale 50-70.  a przy max ustawieniach spadek jest tylko o 10 fpsów. Niestety nie mam obecnie zainstalowanej innej gry aby sprawdzić tam fps, ale korzystam z kilku programów graficznych i o ile photoshop działa całkiem sprawnie to inkspace i ai lubi się przyciąć. System postawiony od tygodnia, nie ściągałem nic z internetu więc raczej nie ma żadnego wirusa( skany też nic nie wykazały). W ustawieniach karty zmieniłem parametry na dające jak największą wydajność + zmieniłem aby gry i programy graficzne były obsługiwane przez NVIDIA.

 

Czy ktoś ma jakieś rady jak zwiększyć wydajność lub poszlaki co warto jeszcze sprawdzić?


(Shadex) #2

Możliwe być to winna samego windowsa, zrób aktualizacje systemu przez windows update, niech pobierze potrzebne aktualizacje zbiorcze. Spójrz czy posiadasz aktualne sterowniki do karty graficznej. Stery pod chipset proca (podlinkowałem):
http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=select&id=406&lang=en
http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_remository&Itemid=353&func=select&id=385&lang=en

Wracając do samego systemu możliwe że pobrałeś instalkę iso z anniversary update, a niektórym lubi ona chodzić topornie w przeciwieństwie do starczych kompilacji.

 

ps. Raczej nie korzystasz z żadnych game boosterów, bo według mnie i pewnie nie jednej osoby na forum więcej robi syfu niż pomaga :v 


(JNJN) #3

 

No z tą grafiką, to na pewno nie poszalejesz… słabe, to do gier.


(Duffpro0) #4

Dziękuje za rady,  sterowniki są aktualne- zarówno dla procesora i karty graficznej. Jak sprawdzić czy mam iso z anniversary? Moja wersja 10 to education pobierałem z strony microsofta.  Nie korzystam z żadnych game bosterów jedyny odpalony program który chodzi w tle to shu, f.lux i malwarebytes anti-malware( gram przy wyłączonych).

Grafika nie jest najwyższych lotów ale powinna spokojnie uciągnąć 100 fpsów na minmalnych w cs:go

 

Przesyłam jeszcze screen z HWMonitor, czy ktoś wie co to za parametr Video-Engine i dlaczego podczas gry jest zawsze 0%?

https://scr.hu/vGnq13

 

 


(JNJN) #5

W CS ważny jest CPU, karta da radę.

 

Temperatury OK.

 

Przy okazji wklej scren z GPU-Z - zobaczymy jaka, to wersja tej karty 740M.


(Duffpro0) #6

mfk.png


(JNJN) #7

Masz słabszą wersję 64 bitową.

 

I do tego CPU sens by miała seria kart 950M,960M i wyżej.