Niska wydajność laptopa pomimo dobrych podzespołów


(Morkasa) #1

Witam, otóż od dłuższego czasu zauważyłem, że mój laptop nie wykorzystuje 100 % swojej wydajności. Laptopa mam już 1,5 roku. Od tamtej pory zauważyłem, że jak na takie parametry laptopa - coś jest nie tak. Tak więc mam 8 gb ramu, procesor Intel Core i7-4710HQ 4 rdzenie, karta graficzna NVIDIA GTX 860m. Ostatnio nawet w fifie 17 mam małe ścinki co jakiś czas, a zużycie procesora wynosi zaledwie 30/35%. Streszczając - Gra laguje, procesor wykorzystuje tylko 30%. Dodam jeszcze, że mam na komputerze jakieś cholerstwo i wyświetlają mi się jakieś ruskie reklamy jak korzystam z chrome ;-;. Liczę na szybka pomoc ! :slight_smile:

Z góry przepraszam, że tak mało poprawnie jest to napisane i wychodzi masło maślane, ale jestem troszkę zdenerwowany, gdyż szukam juz 2 h rozwiązania mojego problemu ;-; 

@add dodam jeszcze, że grając online co jakies 2/3 min występuje u mnie drastyczny skok pingu na 2 sec, po czym lag ustaje. (Dzieje się to na każdym łączu Wi-Fi, chyba że podłącze internet kablem, a takich możliwości raczej nie mam ;v)

 


(rgabrysiak) #2

 

Proszę zapoznać się z tą stronąa następnie skorzystać z przycisku Edytuj  i dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 


(Morkasa) #3

Poprawione. 

 

@Refresh


(Pierfszy Spam) #4

Postawiłbym całego laptopa od nowa tzn. Recovery->Dokładna instalacja/aktualizacja sterowników.


(Morkasa) #5

Nie orientuję się zbytnio w tym, powiesz dokładniej jak to zrobić? ;v


#6

Przeinstaluj Windowsa na czysto. Co do reklam, ściągnij i włącz adwcleaner. Ten program wyszuka Ci śmieci i usunie je. Również przeskanuj Windowsa programem Malwarebytes Anti-malware.


(IPSEN) #7

Jak nie chcesz przeinstalować systemu to, pokaż logi -farbar-recovery-scan-tool i zaczekaj na speca od logów


(Morkasa) #8

Tylko rzecz w tym, że dzieje się to od zakupu laptopa w media markt ;-;. Na początku mi to nie przeszkadzało, bo wiadomo że nowy komputer lepiej chodzi, ponadto grałem w gry tj. cs go, lol. Lecz teraz gdy chce grać w bfa/h1z1 to jest problem, gdy wykorzystywane jest 40 % procesora ;-;. Tym samym wykluczałbym opcję wirusów.


(Bogdan_G) #9

Z opis problemu - wirusy, a pewność w wykluczeniu opcji wirusów - to podobne do mulenia crackami.

Autor dał ostatni wpis sugerujący, że nie pokaże logów FRST. A co! Taki to spec, a czeka na pomoc.

 

Potrzebne logi! Potrzebne save z autoruns wrzucone gdzieś na hosting!

 


(Morkasa) #10

http://www.wklej.org/id/2929664/ Frst.txt

http://wklej.org/id/2929665/ Addition.txt

 


(Bogdan_G) #11

Wejdź na stronę spport producenta laptopa i kliknij w drivers pod swój model i pod swój system. Założę się, że  Ciebie jest konflikt sterowników, bo te, które wynalazł Driver Booster 3.5, - na pewno nie są dedykowane do laptopa, nawet nie podpisane. To po prostu inne wersje.  Driver Booster 3.5, to wyjątkowy szkodnik. DrWeb by Ci go nawet nie wpuścił. Dobrze posprawdzaj w menadżerze urządzeń i porównaj wersje dedykowane od producenta laptopa.

Producent laptopa dobiera sterowniki do urządzeń - i synchronizuje konfigurację sprzętową.

Zastanawiam się, czy potrafisz pobrać sterowniki dedykowane przez producenta laptopa, pozbyć się dokładnie produktu IOBit, odinstalować wszystkie stery (do tego jest program na portalu), potem w kolejności najważniejszych - kolejno instalować pobrane dedykowane do laptopa.

Właściwie, to w takim przypadku najlepsze ponowna instalacja systemu z recovery - i żadnych wynalazków do sterowników.


(Morkasa) #12

Czyli tak - usunąć driver boostera i na stronie asusa znaleźć stery do procka, karty graf, wifi itd.? Bo chyba czegoś nie zrozumiałem ;d 


(Bogdan_G) #13

Dokładnie tak.


(Morkasa) #14

Nie pomogło, myślę że to jakieś ustawienie za takie coś odpowiada, gdyż jak robiłem test programem intel procesor diagnostic, to wyk. procesora było 98/99% 


(Bogdan_G) #15

Pokaż screen z crystaldiskinfo - bierz wersję portable z linków bezpośrednich http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html


(Morkasa) #16

https://scr.hu/M6YrBd


(Bogdan_G) #17

Dysk “Dobry”, tylko 32 C.

Pozostaje sprawdzać.  Na początek odinstalować emulator androida BlueStacks App Player.

Widzę, że nie masz programu do dokładnego odinstalowania. Pobierz soft4boost any uninstaller - powoli ładuje programy, ale odinstalowuje na poziomie total uninstall. http://www.dobreprogramy.pl/Soft4Boost-Any-Uninstaller,Program,Windows,62064.html

 


(mrFreeze) #18

Wrzuć te logi z FRST do działu bezpieczeństwo i przy okazji pobierz HWINFO odpal zakładkę Sensors nie zamykaj odpal Fifę pograj do ścinek wyjdź z gry i daj screeny z Sensors (całe okno)


(Morkasa) #19

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem internetu. Jestem wręcz pewny, że to nie jakiś program, ponieważ niedawno robiłem formata. Jestem prawie przekonany, że to jakieś ustawienie oszczędzania energii za to odpowiada. mrFreeze za chwilkę to zrobię :slight_smile:


(Morkasa) #20

https://scr.hu/oXnnoR ;-; może to przez to? ;v

 

https://scr.hu/q8nnaP MrFreeze tu jest to o co prosiłeś.