Niska wydajność laptopa w grach

Witam posiadam laptop Samsung 350v5c posiada on 4 rdzeniowy procesor Intel Core i5-3210M (2,50-3,10 GHz) oraz 4GB ramu dodatkowo ma wbudowane dwie karty graficzne Intel HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7600m Series

Ale wiesz, że matryca wyświetla obraz 60Hz, więc każda fps ponad tą wartość, to placebo? :wink:

tak tylko że przejście na Windowsa 10 zwiększyło liczbę fps windows system raczej nie jest zapchany bo czy po formacie mam tyle samych FPS hm a może to karta graficzna jest słaba ?

To ja powiem ci tak - Radeon HD 7600 jest niezłą kartą, ale tylko niezłą - to nie jest demon szybkości rwący dupę. Masz 80-120FPSach w natywnej rozdzielczości? Masz. Gra działa płynnie? Działa. No to nie ma problemu! Jest ok - Jak koledzy wspomnieli przy standardowym monitorze który ma 60Hz zarówno 60fps jak i 120fps wygląda tak samo. Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma i nie daj się porwać magi liczb i chorendalnej wartości FPS bo nic tym nie osiągniesz. Dlaczego? Wytłumaczą ci to mniej więcej te dwa linki

Generalnie 4 GB ramu to troszkę przymało. Dokup sobie kostkę jeszcze jedną z 4 gb, chyba, że masz Dual 2 x 2.

@ UP 

W grach niczego to nie zmieni. 

ale chciałbym aby zawsze było to 120 fps a to często skacze hm i wydaje mi się że z takimi parametrami powinno być 200 chociaż bo przecież nie są złe 

Chcieć możesz, ale jak sprzęt nie pozwala na więcej fps to jeszcze optymalizacja komendami cię ratuje czy np aktualizacja sterowników do najnowszych wersji. Z resztą co ci daje to 120 klatek gdy laptop tylu nie jest w stanie wyświetlić to nie wiem. Laptop to nie stacjonarny komputer, że można zmieniać karty jak rękawiczki. Turbo boost działa na takiej zasadzie, że gdy nie są obciążone wszystkie rdzenie procesora to proc przyspiesza w porównaniu do bazowego taktowania.

Przepraszam że odświeżam ale mam jeszcze jedno pytanie czy to dobrze że są włączone dwie karty czy może lepiej wyłączyć jedną ?

Karty przełączają się automatycznie zależnie od potrzeb, dzięki temu masz wysoką wydajność w grach i długi czas pracy na baterii. Wyłączenie jednej nie poprawi wydajności na pewno.