Niska wydajność nowego laptopa

Zakupiony ostatnia laptop ma bardzo poważne problemy z wydajnością - chociaż ich mieć nie powinien.

Laptop to Asus K56cm - i5 3317u, gt635m 2GB , 8GB ramu. Nie jest to komputer dla graczy, ale powinien zapewniać płynne działanie. W starcraft 2 da się grać tylko 1v1 i to do momentu w którym nie ma za dużo jednostek (ustawienia minimalne).

Nie wiem co z nim jest nie tak, sterowniki i system były już instalowane wielokrotnie. windows 7 czy 8 też nie ma żadnego znaczenia - na jednym i na drugim wszystko działa słabo. Powiedziałbym, że to wina optimusa, który nie przełącza grafiki na gt635, ale nie wiem jak to sprawdzić. W ustawieniach nvidii nie ma znaczenia czy jest ustawione na dedykowaną grafikę czy na automatyczny wybór.

Wie ktoś może co jest problemem?

PPM > Uruchom z procesorem graficznym > NVIDIA nie działa?

może po prostu masz ustawiony profil zasilania na oszczędzanie energii lub zrównoważony? Ustaw na maksymalną wydajność

Głupio mi, ale tak.

Byłem przekonany, że sterownik sam przełącza między kartami kiedy jest potrzeba.

W paneu nvidii nawet jest możliwość przypisania gpu do włączanego programu, teoretycznie powinno się wtedy gt635 włączać, ale tego nie doświadczyłem. Wielkie dzięki.