Niska wydajność w grach

Witam Mam problem z laptopem asus x750j

Posiada: Kartę graficzną nvidia GE force 750m

16 GB RAM

Intel core i7

8 rdzeni

A ls 17 mam 30 fps na najniższych ustawieniach

World of tanks na minimalnych 90 fps i 80 pingu

Czy to może być przez nieoryginalnego Windowsa 7 

I Jeszcze mam problemy z pobieraniem z internetu ponieważ gdy skończy się pobieranie to wyskakuje komunikat: antywirus zatrzymał pobieranie

Ze antywirus zatrzymuje pobieranie jest normalne… A ile masz wolnego miejsca na dyskach ? Sterowniki do karty zaktualizowane? 

Sterowniki są zaktualizowane na dysku D 220 GB a na C 250 GB a antywirus zatrzymuje mi każde pobieranie

 

Nie wiem co jeszcze próbujesz uzyskać na tym forum, przyznając że jesteś piratem.

Kuzyn mi zainstalował 7 po jakimś czasie się okazało że to kopia

 

No to zainstaluj oryginał i potem się pytaj na tym forum. W końcu po coś mamy ten regulamin - by go przestrzegać.

Przeskanuj czy nie masz zadnych wirusów… Komp ci sie nie grzeje? Jakie masz zuzycie procesora, ramu i dysku w spoczynku

Laptop z jakim systemem był dostarczony? Jaki był powód wgrania Windows 7 z dziwnego źródła?

Zurzycie ramu 6% procesora 10%

A dysku w spoczynku nie wiem

Oryginalnie był win 8 a 7 była lepsza do gier a wirusów niema

Zainstaluj Win8, zrób aktualizację do W10.

Zrobię to ale czy wydajność wzrośnie

Rozwiążemy problem OS i będziesz mógł pewniej dawać tu pytania :wink:  Inna sprawa - zdajesz sobie sprawę, że GE Force 750M nie jest “potworem” do gier?

Tak ale z laptopu za 4 tyś mogę czegoś oczekiwać a nie gry na niskich ustawieniach… I czy format by coś pomług

Co ma cena do tego cena laptopa, procesor i7 i 16GB, jak ma b. słabą kartę graficzną, która nie nadaje się do gier z sensownymi ustawieniami? Pomoże wymiana na laptop z odpowiednią k. graficzną. Możesz spróbować z innymi systemem operacyjnym, cudów nie oczekuj. 

Swoją drogią:

1/ pomógł

2/ tyś to jest tutaj: 

 

 

Zdecydowanie. Formatu możesz dokonać podczas instalacji LEGALNEGO systemu, później przydałoby się jeszcze zainstalować przeglądarkę która wyłapuje błędy ortograficzne.

w sumie to zrób format i sprawdź jak chodzi komputer z podstawowymi sterownikami jak karta graficzna, itp. nie nagrywaj dodatkowych rzeczy jak gry, programy użytkowe np:photoshp, Offica, playery do filmów, itp,

 

Następnie jak masz surowego windowsa to przeskanuj dobrym programem  antywirusem  wszystkie pliki, itp. i wywal te które są zakażone lub zamulają dysk. Tylko nie zrób nie potrzebnego formatu dysku. Jak będziesz mieć dobre pliki czyste od wirusów, które chcesz zachować to zrób ich kopie zapasową lub tak zwany back up np: jak http://www.blasty.pl/11784/i-rzekl-wowczas-bog-do-noe-rob-backup-bedzie-format. Kiedy już wyczyścisz sobie dyski i upewnisz się, że nie masz wirusów w plikach, to następnie nagrywaj każdy program po kolei i NIE WSZYSTKIE NARAZ. i sprawdzaj zachowanie windowsa, komputera, procesora, w ten sposób dowiesz się, czy problem powodował dany program.

 

Może metoda staroświecka, żmudna i powolna ale dobra do eliminacji błędów. :slight_smile:

  1. Zainstaluj legalny system

  2. GE force 750m do mocnych kart nie należy

mniej więcej czegoś takiego bym się spodziewał, ale dużo zależy od rozdzielczości