Niski amperaż portu usb2.0 problem z dyskami zewnętrznymi

Hej mam pytanie, niektóre dyski usb ze złączem typu “Y” mi nie działają, zachowują się jakby nie mogły złapać napięcia a raczej jakby amperaż był za mały… mam opcje w biosie “wake on usb device” do czego ona jest?

USB Controller-Enabled-włączony

USB Support-Enabled-włączony

Legacy USB Support-Disabled-wyłączony Wszystko jest ustawione prawidłowo  http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/ALiveNF4G-DVI/index.pl.asp Tu masz specyfikację Twojej płyty.Sprawdż napięcia na zasilaczu.Wake-up USB device on USB-wybudzanie urządzeń USB,może to zadziała

Zasilacz nówka

Pewnie nówka wypasiony za kilkadziesiąt zł?

 Właśnie nie, kupiony taki jak mi na tym forum polecano: Corsair 450W

http://www.corsair.com/en-us/vs-seriestm-vs450-450-watt-power-supply

17 strona instrukcji : ftp://66.226.78.21/manual/ALiveNF4G-DVI.pdf , chyba chodzi o to : Przechwytywanie_PNG_300x300_q85.jpg

Te zwora służy do załączania zasilania portów USB gdy komputer jest wyłączony, dzięki temu możemy zasilać urządzenia (np. ładować telefon) z portów USB bez potrzeby uruchamiania systemu.

PS. @Łukasz, strona 18 a nie 17 :wink:

Faktycznie źle coś zrozumiałem z instrukcji ,a strona faktycznie 17 :wink:

No to chyba nie ma zwory do zmiany amperażu portów…

Spotkałeś się kiedyś z taką zworą, bo ja nie.

Wydajność prądowa portów USB jest określona w ich specyfikacji: USB 2.0 - 500mA, USB 3.0 - 900mA

 

 

Podłączasz do portów w tyłu komputera czy ma USB na przednim panelu i do niego?

Te na przednim panelu często są podłączone kiepskim przewodem co powoduje spadki napięcia i małą wydajność prądową.

 

 

Służy do wybudzania/uruchamiania komputera za pomocą urządzenia podpiętego do USB, nie ma to nic wspólnego z Twoim problemem który opisałeś.

 

Przyczyną Twojego problemu może być kiepskiej jakości i za długi przewód USB, który powoduje za duże spadki napięcia

Bardzo dobry zasilacz więc nie tu leży problem. Moim zdaniem problem leży w samej płycie. Niejednokrotnie spotykałem się z przypadkiem gdzie HDD zewnętrzny działał na jednym kompie podpięty na 1 kablu a na drugim miał problemy gdzie był podpięty przez kable USB typu Y.

Niezależnie gdzie tył/ przód dysk zewn. Raz wykrywa a raz nie nawet jak mam aktywny hub na tylnich portach to dzieje się to samo.

To co może być przyczyną?