Niski budżet, Platforma 1155 czy 1151

Witam serdecznie. Tak spoglądam na alledrogo itd. w poszukiwaniu podzespołów. Planuję zbudować platformę głównie pod zadania biurowe a także maksymalnie pod grę Cs Go. Nie mam dużego budżetu ale z czasem chciałbym dodać do niego kartę graficzną. Podkreślam, że nie jestem “maniakiem” gier a więc nie chcę dużej wydajności. Tak patrząc na rynek sprzętu rozmyślam najpierw nad wybraniem płyty głównej, procesora oraz pamięci ram. Wymienię w punktach co mógłbym mieć na “start” aby było wystarczające dla mnie w danej chwili (początkowo monitor będzie podłączony do płyty głównej :)) a więc:

  • Platforma 1151: Procesor Intel Celeron 2x 2.8 G3900 Cena: 179 zł,  Płyta główna MSI H110M PRO-VD PLUS 235 zł i Pamięć ram hyperx ddr4 4gb 2400 MHz za 159 zł co daje nam kwotę 573 zł.

  • Platforma 1155: Cena ram już ddr3 i za tą samą cenę mogę kupić ddr4, mobo podobnie a także procesory tutaj są tańsze ale czy opłaca się brać tą platformę? 1151 kiedyś można rozbudować, np. sprzedać procesor, dołożyć i kupić trochę lepszy.

 

Co sądzicie i co byście Wy wybrali. Wymagań nie mam, na razie nie gram itd, może kiedyś. Na potrzeby biurowe myślę, że jest ok. :slight_smile:

Czekam na jakieś rady bo tutaj się ludzie bardziej orientują :slight_smile: Pozdrawiam

Siema,

poniżej pewnego progu bym nie schodził i tak:

  • niedługo wychodzą nowe procesory AMD, warto poczekać, bo może będzie przełom, bo może ceny spadną u Intela,

  • wchodzą nowe procki np. bardzo ciekawy G4560 za ~280 zł,

  • minimum 8GB, najlepiej w dualu tzn. 2x4GB, dla boosta. Nawet do normalnego codziennego używania komputera mniej niż 8 bym nie wrzucał.

 

Jak bardzo chcesz się bawić w oszczędzanie to Sandy i5-2320 lub 2400. Osobiście bym poczekał, zobaczył co przyszłość przyniesie, ale raczej w nowy sprzęt bym zainwestował.

Mi się na razie nie spieszy a jak ceny mogą spaść to nawet lepiej :slight_smile: a tak z ciekawości zapytam o płytę główną, widzę, że mają zasilanie płyty 12v na 8 piny wtyczkę (zamiast 4 jak starsze płyty typu 775, płyty apu w AMD). Mój starszy fortron ma zasilanie płyty na 4 piny. Zmiana zasilacza czy da się podłączyć tylko na 4 a kolejne 4 będą puste. Zadziała? 

Zadziała tylko na 4 pinach. Będziesz miał 144W wtedy do dyspozycji. Jeżeli podepniesz wszystkie 8, będziesz miał dwa razy tyle. W skrócie: dla entuzjastów z mocnymi prockami i do stabilnego mocnego OC.

Właśnie mam problem bo mam w zasilaczu tylko 4 pin w płytę główną  (zasilanie procesora). Musiałbym zainwestować w lepszy zasilacz? Pozdrawiam. A co do mojego pierwszego pytania. Lepiej na teraz wziąć tą płytę na ddr3 czy juz ddr4? Będzie więcej procków tworzonych pod tą płytę główną na platformie 1151?? Na start słaby może być ale później będzie modernizacja :slight_smile:

Chyba nie dość jasno się wyraziłem - zadziała nawet, jak podepniesz tylko 4 piny. 

 

DDR4.

Sprzęt z ostatnich 3-4 generacji - mowa o procesorach - ostro trzyma cenę, więc w ciągu najbliższych lat nie spodziewaj się, że np. taka I5 spadnie z wyceną.