Niski bufor nagrywania płyt

Witam

Pisałem już we wcześniejszym wątku o tym no ale jeden z moderatorów go zamknoł więc pisze ponownie bo nic nie pomogło ; zrobiłem już chyba wszystko co jest możliwe , oczyściłem dyski jest już sporo miejsca na nich , zrobilem defragmentacje , zainstalowałem nowy program do nagrywania płyt ( Nero 7 ) . Co moge jeszcze zrobić ? Nagrywarka jest sprawna , sprawdzałem ją u kolegi i u niego jest wszystko wporządku .

Sprawdź w menadżerze urządzeń->kontrolery IDE ATA/ATAPI w kanale, do którego Masz podłączony napęd, czy nie pracuje ona czasami w trybie PIO.

kanał podstawowy mam :

Urządzenie główne > tryb transferu > DMA

Urządzenie podrzędne > DMA

w pomocniczym

U. główne - DMA

U. Pod~ - Tylko PIO ( jeśli tutaj dam na DMA to i bierzący tryb transferu jest na "TYLKO PIO )

nie wiem czy to pomoze ale nagrywarke jaką mam to SH-S182M

Usuń ten kanał i włącz na nowo kompa, niech go zainstaluje na nowo.

spoko ; zainstalowałem jeszcze biosa do nagrywarki ze strony producenta … ciekawe czy to coś pomoze .

Aha i mam jeszcze jeden problem ; jak wchodze w “Mój Komputer” to nie wyświetla mi nagrywarki DVD mam tylko CD (E:) i CD (F: ) , stało się tak kiedy zaniosłem do qmpla nagrywarke zeby ją sprawdzić . Kiedy wrzucam płyte dvd do napędu to normalnie mi ją czyta.

Uruchom regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Włącz komputer na nowo

Sprawdź kable i zworki, czy nie pozamieniałeś ty lub kumpel.

nie mam takich wpisów