Niski FPS w CS 1.6. Powinno chodzić plynnie

Witajcie!

Mam kompa takiego jak w podpisie. CS 1.6 powinien chulać na tym bez zająknięcia, a tu podczas gry, fps czesto spada nawet do 20 klatek.

Wchodziłem na różne strony, gdzie były podane różne komendy które pogarszały zwiększały FPS kosztem pogorszenia grafiki. Nic mi to nie dało, a po ponownym uruchomieniu CSa i tak config wrócił do standardowego.

Zależy mi na tym, aby wyciągnąć stałe 60 FPSów do komfortowej gry :confused:

Pozdro!

Posiadam tą samo kartę graficzna i pamięć ram i wyciągałem na moim sprzęcie 99.9fps a procesor troszku gorszy @1700MHz, oczywiście były spadki, smoke itp.

Na wstępie wykonaj czyszczenie systemu takim programem jak CCleaner

Podczas gry należy mieć wyłączone wszystkie niepotrzebne programy, programy p2p, gadu-gadu. Ja nawet wyłączałem avaste na czas grania.

Teraz konfiguracja gry. Na samym początku komenda _ fps_max 100 _

Później synchronizacja pionowa. Synchronizacja pionowa a właściwie jej wyłączenie w większości przypadków daje zwiększenie liczby FPS i uwydatnienie pracy karty graficznej. Jak ja wyłączyć?

Prawy przycisk myszy na pulpicie -> Właściwości -> Zakładka ustawienie -> Zaawansowane -> Zakładki OpenGL i Direct3D i u dołu mamy takie coś jak:

Czekaj na synchronizacje pionową - przesuwamy suwak max na lewo aż pojawi sie opcja Zawsze wył.

Dla pewności zrób reset systemu, odpal CS i zobacz ile masz FPS. Najlepiej zobacz to na komendzie net_graph 3.

Jeżeli nic nie da, albo będzie trzeba więcej fps będziemy radzić.

W Catalyst Control Center mam wyłączoną synchronizację. Jakie masz sterowniki do swojego radka? Zaraz odpalce CCleanera, zrobie reset i zobacze czy coś poskutkowało.

Szczerze mówiąc nie instalowałem najnowszych sterowników. Zainstalowane mam takie ati2dvag (6.14.10.6436 - ATI Catalyst 4.4) i bez problemów wyciągałem 99fps. Także nie wiem jak to może działać na Twoich jak i najnowszych sterownikach.

Wiesz, u mnie też wyciąga 99 fpsów, ale podczas jakichś większych starć, fps spada drastycznie. Średnio podczas gry, bez większych jatek fps kolo 50-60. Nieco więcej ludzi w polu widzenia i sruuuuuuu 30 fpsów. Nie jest to zbyt komfortowe.

Idąc za twoją radą, powyłączałem AV, GG, Skype i inne zbędne programy. Widać lekką poprawę, aczkolwiek dalej to nie jest to czego oczekuje po swoim sprzęcie (w końcu engine graficzny pochodzi sprzed 10 lat :confused: )

Sprawdź tutaj. http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=37584

Ustaw też odpowiednio serowniki karty gfx.

gipson , już wpisywałem te komendy, ale one niewiele mi dają. Po drugie po ponownym uruchomieniu CSa config wraca mi do poprzednich ustawień.

Wiadomo, większe akcje fps lecą w dół, smoke, flash to samo. Nasza karta graficzna nie jest jakaś atrakcyjna ale też nie można narzekać.

Wejdź na www.wklej.org i wklej tam swój confg.cfg. Zobaczę co jeszcze można zrobić.

http://board.counter-strike.pl/viewtopic.php?t=79246

pozdro , zdążyłem już przejrzeć tego typu tematy w internecie.

bMk , tutaj mój config: http://www.wklej.org/id/31423/

Wesołych Świąt :slight_smile:

http://wklej.org/id/31442/

tu jest moje cfg…mi działa dobrze może i tobie. Usuń plik config.cfg z głównego folderu z grą. Zobacz czy CS nie blokuje Firewall bo ja tak miałem. Przeskanuj w poszukiwaniu wirusów. Zainstaluj starsze sterowniki. Wgraj HIGHFPS modele(na boardzie będą), usuń plik clientregistry.blob i AppUpdateStats.blob. Ja zawsze tak robię gdy mam problemy i działa.

Firewall nie blokuje mi CSa, wirusów nie mam.

Spróbuje z tymi modelami, co prawda słyszałem już o nich wcześniej, aczkolwiek ich wygląd mocno mnie odstraszał.

Pliczki które podałeś też usunę.

Co do configa… nie dziwie ci się, że CS śmiga jak trzeba z takim komputerem jaki masz podpisie.

EDIT:

Wrzuciłem te HIGH FPS modele, FPS wzrósł całkiem znacznie, ale mimo tego przy grubszych akcjach dalej spada drastycznie. Pliki które podałeś także wywaliłem.

Ja gram na PII 866mhz/256sdr/32 g force 2mx i wyciągam coś koło 30-70fps.

Dodam, że mam cfg “więcej fps na słabym sprzęcie” z board’u.

gipson , mógłbyś mi zapodać swojego configa? Przetestowałbym to u siebie.

Cfg taki sam jak na boardzie:

http://wklej.eu/index.php?id=ff88db2048

Do tego ustawiony smoke na najgorszy wygląd, szybszą grę.

Old style menu.

I zmienione modele na te z 1.6 (a nie cs:cz)

moj strzet:

procek 1ghz

ramy 256

karta graficzna trident Blade 3D/ProMEdia (8mb) zintegrowana :slight_smile:

na full detalach w csie mialem 30-50fpsow :wink:

gralo sie pieknie fajnie do czasu kiedy zrobilem reinstalke systemu :wink:

obecnie mam 10-20fpsow, gra sie tragicznie…

Ten sam sprzet, ten sam system, ta sama instalka csa, ten sam config!

Tylko inna myszka :stuck_out_tongue:

co moze byc nie tak?

Wczesniej banie lecialy jak chcialy, dzis jestem skazany na gry planszowe :wink:

A mialem sobie pograc przez swieta, bo w sumie 2tyg. wolnego :slight_smile:

Qlawy na Twoim miejscu bym szukal przyczyny w windowsie…

Zainstaluj aktualizacje, ale szczerze to komp mi sie wiecej wiesza :wink:

Reinstalacja windowsa, bez wgrywania niepotrzebnego oprogramowania :slight_smile:

Zainstaluj winxp poswiec godzinke, a nastepnie wgraj stery i csa…

powinny byc fpsy wysokie :slight_smile:

Pozniej instaluj inne rzeczy :slight_smile:

pisales ze fpsy spadaja jak jest jakas akcja w csie :wink:

Znalazlem higt fps models ktore az tak postaci nie pogarszaja w csie :wink:

Dodaja im tylko katow :stuck_out_tongue:

pare koment sie przyda do cfg:

gl_cull 1

gl_dither 1

gl_playermip 4

fastsprites 2

grafy az tak nie pogorszy znajszy ci jakos akcji :slight_smile:

polecalbym jeszcze podmianki sprites:

brak ognia z pistoletow -no muzzle

explozji granatow :slight_smile:

bo zauwazylem ze slady na scianach po wybuchu granatu/flasha, krew i dziury po kulkach z pistoleta wylaczone az tak nie przyspieszaja csa

dla mnie to jest niezauwazalna zmiana…

a takie rzeczy ciesza oko, kiedy zrobilem configa na wszystko off + headshot style cfg :smiley:

gralo sie wspaniale ale jak juz mowilem nie widzialem roznicy pomiedzy zachowaniem kompa full detal a all off…

configi sa tylko nie ma takiego zeby bylo wszystko! skladalem takiego przez caly weekend:)

moim zdaniem dla takiego gracza to chce grac dobrze grafa sie nie liczy:P

jak moj kolega mowi: gram dla prestizu :stuck_out_tongue:

przypominam ze polowa pro csa wychowala sie na takich fpsach 10-40 :stuck_out_tongue:

lepsze czasy przyjda pojdziemy do pracy a te kompy co mamy rozpizga*y, rzucimy w twarz nimi dla tych co kazali nam na takich spedzic dziecinstwo…

kupimy lepsze i zamiast dom rodzina malozenstwo cs, cs i cs…

wiem jedno moj syn bedzie gral na rakiecie :slight_smile:

Hahaha, 16 bit? Pozdrów & Poćwicz

Qlawy Jeżeli grasz na rozdzielczości 1024x768 to zmień odświeżanie monitora na 75Hz. Jak to zrobić?

Zmiana z poziomu STEAMA:

Steam -> Zakładka gry -> Gra Counter Strike -> PPM -> Opcje/Ustawienia -> Ustawienie podczas uruchamiania -> wpisujemy -freq 75

Przy tych akcjach zawsze będzie spadać, nie ma co liczyć przy takim sprzęcie ze sie utrzyma. Ja zaczynałem przy rozdzielczości 640x480, monitor z budą i nie przejmowałem sie fps tylko sie grało.

Nie muszę ćwiczyć.

Gram z rozdziałką 800x600 (łatwiej “banie” wchodzą :slight_smile: ).

Jak już mówiłem, wrzuciłem te low fps modele, gra przyspieszyła całkiem całkiem.

Aczkolwiek głównie zależy mi na STAŁYM fpsie. Jak nie ma jakiś jatek i biegne powiedzmy na BSa to FPS jest tak 80-90. Dopiero jak zaczyna się jakas grubsza akcja, to sruuuuuu i 20-40 fps. Nie ma niczego gorszego niz te nagłe przycinki w grze. bOrIxOn , dzięki za te komendy, sprawdze je.

Z drugiej strony to troche wkurzające, że tak stara gra, na tak starym silniku tnie się na sprzęcie który powinien z palcem w d**** poradzić sobie z taką grafiką.

Nie mówię, że mam super-mega-hiper komputer, ale powinien spokojnie wyciagać minimum stałe 60 fps.

BTW, wykorzystałem config High FPS. Gra wyglądała tak masakrycznie, że nie mogłem odróznić innych graczy na tle ściany :expressionless: