Niski fps w mafii 3

Witam. Kupilem ostatnio procesor i7 4790k i grx 1080 referenta i w mafi spada mi do 40 fpsow. Patrzylem jak maja niktorzy na youtube po 70 fpsow. Czy mafia 3 jest az tak slabo zoptymalizowana?

Jest.
Jak stoisz ze sterownikami graficznymi ?

Najnowsze sterowniki sa pobrane. No ale np ci co patrzylem na Youtube maja po 70 fps to czm ja mam 40 :

No i?

Różnica może być spowodowana przez wiele czynników:

  • różne taktowania procesora
  • różna ilość i taktowanie RAMu, różnica opóźnień CL
  • inne taktowanie karty graficznej, zarówno GPU jak i jej pamięci GDDR5X
  • throttling CPU/GPU przez zbyt wysokie temperatury
  • inne ustawienia gry

W Mafia III optymalizacja leży i kwiczy to bardzo niedorobiona gra.
Weź po pierwsze ogranicz do 60kl. w ustawieniach gry (bo unlimited na prawdę tylko pogarsza sytuację przy takiej optymalizacji).
Poza tym zaktualizuj do najnowszego patcha. (trochę poprawia sytuację, ale nie dużo).
Jak nie pomoże to zmniejsz niektóre ustawienia nie wypływające na znacznie na jakość grafiki, a dające “kopa” jeżeli chodzi o FPS.
Zobacz sobie na YT - gościu zmienił tylko 2-3 ustawienia nieznacznie, gołym okiem nie widać różnic, a FPSy poszybowały znacznie w górę.

Mam 8gb ddr3 ramu 1333 mhz moze to tez wplywac na to?

Raczej nie tu problem.

Specyfikacja zalecana:

System operacyjny: Windows 7 64-bit lub nowszy,
Procesor: Intel Core i7-3770 lub AMD FX-8350 4 GHz,
**Pamięć RAM: 8 GB,**
Karta graficzna: AMD Radeon R9 290X, Nvidia GeForce GTX 780 lub GTX 1060, ewentualnie inna z 4 GB pamięci,
Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca.

Ale jak patrzyłem np zużycie na max detalach okolo 10 gb

Albo np w watch dogs 2 patrzylem jak wlacze wszystko na maksa i txaa x8 to jest po 27 fps ale słyszałem ze to tragicznie obciąża