Niski FPS w Skyrim

Mimo dobrego sprzętu niski FPS w Skyrim (wersja z 2011, nie ta z lepszą grafiką). Ustawiłem wszystko na ultra. Jadę wozem na początku gry, aż sam się zdziwiłem - 40fps. Takie fps to mam w Wiedźminie :stuck_out_tongue: W Skyrim działa karta dedykowana. Sprzęt: AMD Ryzen 2500U ; RX 560x ; 8gb RAM ; HDD ; W10. Czy to może być tego, że gre mam na pendrive? Z The Forest tak nie było - działało na ultra. Jakieś pomysły?

Oryginalna wersja ma problemy z płynnością na wielu konfiguracjach, często lepiej działa na starszym sprzęcie niż na tym sprzed 2-3 lat.

Pobierz/kup wersję special edition, na nowszych pc działa zdecydowanie lepiej.

z tego co się orientuje skyrim działa bardzo słabo na konfiguracji ryzen + radeon :slight_smile: Jak pendrive jest wolny to może być wina pendrivea. Fakt że wtedy nawet spadki powinny wieksze być.

Wrzuć na komputer a się przekonasz. Wersja portable czy spiracona?

Instalowanie 15 GB gry na USB, no dobry pomysł. Dodaj jeszcze, ze “kolega” tak Ci przegrał :wink:
Już lepiej na HDD mieć, druga sprawa: temperatury, znając życie komp lezy na łóżku lub biurko na płasko co potencjalnie powoduje przegrzewanie i obcinanie wydajności.

1 polubienie

Pirat, ale na słabym kompie wydajność była dobra

Temperatury są w porządku

Sprawdziłeś czy grając nie kopiesz bitcoinów? :smiley:

I tyle w temacie.

Ustawa o prawie autorskim się kłania, w razie jakiejkolwiek wpadki dostaniesz za to po tyłku, a kolega jeszcze gorzej (szczególnie jak mu za to postawiłeś choćby flaszkę orenżady, bo wtedy chodzi już korzyść majątkowa):stuck_out_tongue:

A od strony technicznej, to może być wszystko: wirus, który kopie Ci bitcoiny, zamienił Twój komputer w zombie wysyłające groźby do Kaczyńskiego lub nawet …. zła optymalizacja cracka, który umożliwia grę bez płyty /steama.