Niski prąd w USB (wolne ładowanie z portu USB)

Może troche temat nie odpowiedni na te forum jednak powiązany z windowsem 8.1.

 

Otóż max prąd z USB jaki mam to 420mA, nie ma znaczenia czy USB 2.0 czy 3.0

 

Problem dotyczy ładowania telefonu/e-fajka/powerbanku etc.

 

Oczywiście pomijam kwestie typu ASUS USB Charger Plus, sterowników itp. no bo to jest podstawa do sprawdzenia itp jednak nie rozwiązuje to problemu i trochę mnie to dziwi że jest taki niski prąd a jednocześnie jest mi potrzebne minimum 1A.

 

Czy ktoś z was posiada jakąś wiedzę nt. takich zagadnień?

O ile pamiętam to maksymalny prąd na USB2-5V wynosi 500mA, więc możesz nie osiągać wyższych wartości.

niestety nie masz racji, bynajmniej z tego co powszechnie wiadomo, a jak wiadomo właśnie jest to 500mA jednak…

 

Na Asus EeePC 1201n mam 1A ponad deko a lapek już leciwy. I nie tędy droga uważam, specyfikacja swoją drogą a realia są inne.

 

Pozatym gdyby USB2.0 mialo 500mA to by dyski portable nie chodziły bo wymagają 850mA. (samsung portable)

Nie na wszystkich telefonach pod USB OTG go uruchomisz, na LG G2 i HTC One pod OTG można 1A nawet uruchomić.

Na kazdym gorszym fonie gdzie jest limit 500mA nie odpala tylko miga bo nie ma siły się rozkręcić.

 

Ale to tak na marginesie wyjaśniłem, pozatym ten dysk portable działa jak i cała reszta typu obudowy pod dyski laptopowe gdzie na:

 

Samsung portable mam 530mA

A na HDD w obudowie który ma specyfikacje 1A poboru ok 600mA

 

Prądy już po rozruchu dysku.

 

Tak więc nie w tym problem, jednak nie mam pojęcia w czym… bo ładowanie telefonu który ciągnie prawie 2A normalnie prądem 420mA mija się z celem.

(wiem że mam powerbank i AC chargera ale sami wiecie)