Niski transfer przy łączu 2MB

Otóż mam podpisaną umowe na inernet 2MB (radiówka) tyle że transfer jest ciągle na poziomie 0.5MB czyli około 65KB/s z uploadem 32KB/s, do tego występują skoki transeru na jakąś minute do około 250kB/s i tak się dzieje co niecałe 30 minut, zgłasiłem to do administratora i powiedział że zgłosił to do serwisu ale minął ponad miesiąc i nic do tego nikt nie odpowiada na żaden email kontaktowy czyli administracja, biuro obsługi klienta i serwis, ostatnia wiadomość jaką dostałem utwierdziła mnie w przekonaniu że to są zwykli oszuści bo jak można wytłumaczyć to że od miesiąca próbuje się dowiedzieć o co chodzi i dostaje odpowiedz że pobieram same nie legalne pliki z transferem który wskazuje że mam co najmniej 4MB czyli nawet więcej niż jest max. w ofercie… przypominając że mam umowe na “tylko” 2 MB.

Czy coś można zrobić w tej sprawie czy szkoda czasu na to i lepiej dać sobie spokój, nie wiem jaka może być przyczyna tych skoków bo się nie znam na takich rzeczach ale wiem że wina leży po stronie dostawcy…prosze o jakąś konkretną odpowiedź

Generalnie nie powinno interesować administratorów, co pobierasz a na pewno nie na poziomie zgłaszania usterki do dostawcy internetu. Jeżeli masz pełną sieć wifi (tzw. radiolinia), od której kablem masz doprowadzony internet do mieszkania to całkiem normalnym objawem są skoki transferu. Łącza wi-fi są bardzo wrażliwe na wszelkiego typu czynniki zewnętrzne takie jak ukształtowanie terenu, pogoda, sąsiedztwo dużych budynków, bądź drzew. Duże też znaczenie ma ilość sieci wi-fi pracujących w okolicy. Jeśli jest ich dużo i pracują na podobnych kanałach to te sieci wzjaemnie się zakłócają i w efekcie każda z nich może pracować nieprawidłowo.

Pierwsze co można poradzić to wyłącz wszystkie programy jakie mogą obciążać łącze internetowe i wykonaj test prędkości na http://www.speedtest.net jego wynik przedstaw tutaj.

a co ma radiówka do WiFi?

załączam screen

http://www.speedtest.net/result/1977266493.png

a dwie minuty później

http://www.speedtest.net/result/1977264753.png

co do tego sprawdzania to facet groził mi jeszcze że poda muj ip policji …ciekawe jakby się wytłumaczył z tego sprawdzania

spoko masz administratorów skoro Cię straszą policją. BDW - pobierać możesz - nie możesz udostepniać.

polecam DARMOWY dostep do internetu www.aero2.pl - od wczoraj korzystam na tablecie. 0,5MB za darmo (cały koszt do 2014 roku to 27 zł) a skoro masz 0,5MB za które musisz płacić to… :wink: wybór jest prosty

Pisz reklamacje a jak Cie gość będzie straszył policją no to sorry. Ja w takiej sytuacji powiedziałbym że zaprosisz policje również do nich bo nie wierzę że mają oryginale wszystkie progsy.

Debile jacyś.

…jak w okolicy nie ma “lepszego” dostawcy internetu to jaki niby mam wybór, jak przez pare godzin może działać ten internet prawidło to chyba może przez cały czas ale ci goście są tacy tępi że wolą zrobić blokade na ich emaile kontaktowe niż ruszyć dupe… to już chamstwo w państwie, tylko nie wiem o poco mi proponujesz jakieś 0,5MB które już mam tyle że z przeskokami na większy transfer to mija się z celem…

a co do pobierania to nawet jakbym nic nie pobierał to i tak będą się upierać przy swoim żeby się wymigać od zrobienia coś z tym bałaganem…takie rady

na nic mi się nie zdadzą

dark88995 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Z całym szacunkiem, ale ja bym poszedł na policję albo do sądu bo oni naruszają twoją PRYWATNOŚĆ! Co ich #@$%^wa obchodzi co i gdzie pobierasz ? Płacisz, korzystasz! Zmień ISP, to jest najlepsza rada na te skoki.

tylko co to jest te ISP i jak mam to zmienić

“Internet Service Provider” to firma świadcząca tobie usługę internetu.

Myślę, że nie ma sensu brać takiego internetu, teraz mówią, że pobierasz nielegalne programy, a za dwa dni wymyślą, że wysyłasz za dużo maili.

Wprawdzie można reklamować, sądzić się no ale czy to coś da ? Poszukaj nowego dostawcy, popytaj się sąsiadów być może mają internet po kablu i przepuszczony przez Wi-Fi i mogliby ci udostępnić za niewielką opłatą. Ewentualnie rozważ internet mobilny, teraz u wszystkich operatorów są darmowe noce, w plusie widziałem dość spore pakiety na dzień i na noc. Zadzwoń do Netii, być może mają już puszczony kabel w twojej okolicy. Wybór jest.

tyle że mieszkam około 15-20 km od miasta więc z tą Netią i Wi-Fi to jakoś nie bardzo, a co tych skoków w transterze to zauważyłem pewną rzecz że jak przez 5-10 minut nie korzystam z internetu to ta większa prędkość (2MB)utrzymuje się dwa razy dłużej niż w przypadu ciągłego wykorzystania łącza

aha jeszcze jedno, za zerwanie umowy jest kara uwaga! !!

chyba nic nie pozostaje tylko zgłosić te ku…y tym którzy się zajmują takim ś…m jak oni