Niski transfer - Vectra

Witam,

mam taki problem, że mam o połowę (a to i tak nie zawsze) niższy transfer w dopiero co zamontowanej Vectrze. W sumie nigdy wcześniej nie korzystałem z usług tej firmy ale jestem dość mocno rozczarowany bo płacę za 150 mega a mam 75 i to max.

Czy przyczyną może być coś takiego co wygląda jak jakiś rozdzielacz sygnału? Technik mi to zamontował bo początkowo były silne zakłócenia sygnału. Dodatkowo jeszcze dołożył na końcu kabla (tym, który wchodzi do modemu) jakąś nakładkę i stwierdził, że “teraz jest ok”.

Czy to może mi ograniczać łącze czy Vectra po prostu jest do bani? Jakbyście porównali jakość do UPC? Bo też mam możliwość. W sumie kiedyś miałem UPC i byłem zadowolony.

Kabel czy fifi?

Jeśli możesz, to pokaż zdjęcie tego “rozdzielacza” i “nakładki”.
Pozdrawiam

I na kablu, czy na wifi?

Zgłaszaj.
Mam 150Mb podobnie ja ty ale u mnie mniej jak 140 nie pokazuje.

Jeśli możesz, to pokaż zdjęcie tego “rozdzielacza” i “nakładki”.
Pozdrawiam

Ok to jest coś takiego - http://imgur.com/a/clrra

Zgłaszaj.
Mam 150Mb podobnie ja ty ale u mnie mniej jak 140 nie pokazuje.

No właśnie też mi się tak wydaje bo wcześniej np. w neostradzie miałem mniej więcej taką samą predkość na wifi jak i po kablu i nigdy nie odbiegała za bardzo od maksymalnej.

A tutaj na Wifi mam max 75 (a często 50-60) a na kablu max 90. Wiec tak czy inaczej strasznie słabo.

Karta gigabit Ethernet czy tylko fast? Jeśli Fast Ethernet 100Mbit to osiągi 90Mbit nie powinny dziwić.
Jeśli router masz w standardzie N to już po przejściu przez jedną ścianę osiągi mogą być zaniżone. Najlepiej przy takiej szybkości zainwestować w router w standardzie AC. Już podstawowy jednokanałowy sprzęt 433Mbit jest w stanie osiągnąć transfer 300Mbit w praktyce, czyli całkowicie wystarczająco na potrzeby takiego łącza. W starszym N możesz użyć kanałów podwójnej wielkości (40MHz), ale gdy eter WiFi będzie zakłócony to osiągi mogą spaść. Standard AC pracuje na kanałach 80/160MHz na mniej zatłoczonej częstotliwości 5GHz.

Na wi-fi nie wyciśniesz pełnej prędkości.
U mnie na żadnym urządzeniu nie ma więcej niż 70.
Na kablu za to leci zawsze powyżej 140.

A tam, wszystko zależy jak się urządzenia dopasują ich parametrów, odległości i zakłóceń innych sieci inne.

Vectra - łącze 30 Mb/s ich router i laptop i prawie 100 %. U mnie ta sama Vectra, tylko, że mam ich modem + swój router, to samo łącze 30 Mb/s i po kablu prawie 100 %, po WIFI max 20 Mb/s i nic nie zrobisz.
I ten sam laptop co robiłem u mnie max po wifi 20, u klienta 30 - 2 m od routera i zero przeszkód.

I to, przy ustawieniu 20 - max transfer po wifi to około 70 Mb/s.
Tak więc przy łączu 150, musi być ustawienie na routerze 40 MHz.
A to tylko jeden z czynników, które wpływają na WIFI.

Ale dostrzegasz wątłą różnicę między 20-30Mb a 140?

Tak, ale mam takich klientów na Vectrze, co mają po WIFI, nie co prawda 100, ale 90/95, czyli da się. Na 150 się nie wypowiadam, bo nie wiem.

Zapewne się da, kwestia zastosowania sprzętu.
Do tego potrzeba naprawdę solidnego routera i karty w kompie która to obsłuży.

Plus bardzo dobre okablowanie - bez tego ani rusz. Sieć, to nie moja działka, ale z praktyki trochę wiem.

Wyjaśnienie Vectry.

http://supermarket.blox.pl/2016/05/Czego-nie-mowia-nam-dostawcy-internetu.html

Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Okazało się, że ograniczeniem była moja karta sieciowa :confused:
Vectra nie była niczemu winna i muszę powiedzieć, że niepotrzebnie zmieniałem dostawcę bo UPC na mojej karcie ma mniejszy transfer.

Zamienił stryjek siekierkę na kijek :wink: