Niski transfer w Aresie

Problem mam taki jak w temacie. Mój transfer na ogół wynosi 1-7kb/s. Czasami skoczy do 15kb/s ale to rzadko :confused: słyszałam i czytałam na różnych forach że większość osób ma do 100 albo i ponad 100kb/s. Czy ktoś wie co można z tym zrobić? Jak przyspieszyć transfer chociaż trochę?? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Po pierwsze : Ares musi mieć pełny dostęp do sieci - nie może być blokowany przez firewalla.

Po drugie : pobierany plik musi być udostępniany i pobierany przez jak najwięcej osób.

Po trzecie : najlepiej jest mieć zewnętrzne IP i wolny port, którego program używa.

Po czwarte : im program P2P dłużej działa, to teoretycznie może pobierać szybciej.

Po piąte : pobieraj tylko treści legalne. :wink:

Jeżeli masz wolny internet to też ma wpływ na działanie Aresa.

No takiego wolnego nie, chodzi mi całkiem nie źle a prędkość mam 7,2Mb/s

Dodane 14.06.2009 (N) 20:38

A mógłby mi ktoś powiedzieć jak ustawić zewnętrzne IP i wolny port? Bo szczerze mówiąc to nie wiem :wink:

Zewnętrznego IP nie ustawisz, zależy to od twojego dostawcy internetu.

7,2 Mb/s i 1 - 7kb/s w Aresie? Popatrz ile osób udostępnia ten plik. Przeskanuj system antywirusem w poszukiwaniu robali.

Ile plików na raz pobierasz?

Jeden plik. A ten który ściągam obecnie udostępnia 15 osób

Hmm… Przeskanuj może jednak antywirusem :wink: polecam NOD32.

Przeinstaluj Aresa, być może program uszkodzony? :wink:

Zobacz jeszcze ile osób pobiera ten plik :wink:

www.dsl.cz - przetestuj na tej stronie prędkość łącza i podaj nam. Być może nie jest to wina programu, a internetu? :wink:

Internet dzielony, czy po prostu idzie do jednego komputera?

Z jaką prędkością udostępniają? Może mają ograniczone wysyłanie? Ile osób go w tej chwili ściąga? 50, 100?

Jeśli wszyscy wolno ściągają i jest ich dużo to jeszcze trochę czasu upłynie zanim zaczną wysyłać te części o co inni w danej chwili chcą pobierać.

Może zmień port… a po drugie to plik który jest pobierany przez 5 idzie wolno a jak idzie plik przez 20 to bardzo szybko się pobiera. Ja czasem pobieram pliki samemu to mi idzie 0.50 kb/s