Niski transfer w torrentach

Witam. Mam obecnie internet 512 w miejskiej sieci, niestety ciężko o coś lepszego, ale mniejsza z tym. Mój problem polega na tym że odkąd używam torrentów (jakieś 4 lata) transfer praktycznie nie przekracza 20 kb/s. O ile na początku, gdy miałem jakiś czas 128 to było ok, tak teraz przez 3 lata z tym 512 także nie mogę osiągnąć nic więcej. Do tej pory i tak nie korzystałem dużo z torrentów bo komp mi się wieszał, ale teraz gdy jest wszystko ok chciałbym to jakoś zmienić. Mam routera jakieś pół roku, ale jak pisałem wcześniej problem ten mam od zawsze. Czytałem coś o przekierowywaniu portów itp., ale wolałbym aby ktoś mi pomógł tutaj indywidualnie, bo za dużo z neta nie wyczytałem. Z góry dzięki.

przy internecie 512 kbps powinieneś mieć transfer 64 kb/s wiec wcześniejsze wyczyny są ciekawe po zatem może jakas taryfa nocna ze od np 22 do 8 rano szybciej ;> albo więcej użytkownik jest zawsze można zadzwonić do administracji danej sieci

Zablokowane porty, ograniczone programy p2p u twojego ISP, mało seedow, brak publicznego IP i tak mozna wymieniać:)

Jak juz pisałem problem mam od zawsze, więc mała ilość seedów odpada. IP mam publiczne. Jeśli chodzi o te porty to można je odblokować?

witam…przy 512 trzeba ustawić wysylanie na 9kb i bedziesz mial okolo 60kb szybkość pobierania…jedyny sposób na wolny internet

Dodane 21.07.2010 (Śr) 9:37

witam…przy 512 trzeba ustawić wysylanie na 9kb i bedziesz mial okolo 60kb szybkość pobierania…jedyny sposób na wolny internet

Dodane 21.07.2010 (Śr) 9:37

witam…przy 512 trzeba ustawić wysylanie na 9kb i bedziesz mial okolo 60kb szybkość pobierania…jedyny sposób na wolny internet

jeśli to nie jest jakiś router to Simple Port Forwarding

przekieruje to za Ciebie, napisz jaki status posiadasz zielony czy żółty i jakiego klienta używasz, osobiście polecam uTorrenta

czytaj

info

dnl9 , keril , najpierw to sobie poczytajcie o jednostkach i ich zapisie (np. TU lub TU) bo takie bzdury piszecie (mówię o jednostkach) że nie można się skumać o co chodzi, czy o kilobity na sec czy kilobajty na sec.

Aby móc uzyskiwać maksymalne prędkości na torrentach to przede wszystkim muszą być odblokowane odpowiednie porty zarówno w routerze jak i u operatora.

W routerze możesz przekierować porty sam ale musisz się też skontaktować z operatorem i dopytać się czy nie blokuje portów i jeśli blokuje to poprosić o ich przekierowanie (może to się wiązać z koniecznością wykupienia usługi przekierowania portów).

To jakie porty należy przekierować jest zależne od tego jakiego klienta używasz i jakie masz w nim ustawienia.

opcjonalnie możesz także skorzystać z aktywacji w routerze oraz w programie pobierającym torrenty

scripter1 , jakie bzdury, o czym ty piszesz? Jeśli piszę o prędkości łącza to logiczne ze na myśli mam kilobity, a jeśli o transferze to kilobajty, można się tego domyśleć, tak więc o co ci chodzi?

Pełna nazwa mojego routera to TP-LINK TL-WR543G 54M Wireless AP Client Router (mam go od niedawna, wcześniej nie miałem routera, a i tak był niski transfer), tak więc jest obsługiwany przez ten SImple Port Fowarding. Gdy jednak próbuję przekierować te porty to wyskakuje mi zapytanie o nazwę użytkownika i hasło bodajże routera, którego nie mam, do tego komp mi się sam resetuje czasami przy tym programie. Da się jakoś inaczej? Klienta mam BitLord, gdy używam innych nie ma żadnej zmiany.

PS Dodam że mój router jest przyczepiony pod dachem i połączony kablami z kompem, nie ma antenki, jeśli to ma jakieś znaczenie :wink:

hmm…spróbuj przetestować utorrenta w wersji portable

tutaj

lub

tutaj

o przekierowaniu czytaj także tutaj

oraz test-port

tutaj

Mój problem polega teraz na tym, że nie znam loginu ani hasła swojego routera, nie są one standardowe, a nie mogę się dodzwonić do dostawcy, także jestem w kropce.

EDIT: Dodzwoniłem się do dostawcy, zapytałem o login i hasło do routera, jednakże jak się dowiedziałem nie ma możliwości uzyskania takich danych, ponieważ wcześniej tak robili i były jakieś przekręty. Dostawca stwierdził też, że nie blokuje żadnych portów, ale za to powiedział, że mogą mi zdalnie spróbować przekierować porty, z tym nie w najbliższym czasie, gdyż mają urwanie głowy bo net padł wielu ludziom po ostatnich burzach. Tak więc nic nie mogę teraz zrobić, zostało mi czekać? :?

dnl9 , logiczne to to nie jest bo z twojego postu wynika że przy łączu 512 kilobitów na sec wyciągasz transfer 20 kilobitów na sec (nie kilobajtów, tak się poprawnie odczytuje to co napisałeś) a domyślać to się można wiele rzeczy…

W twojej sytuacji to możesz jeszcze zresetować ustawienia routera o ile wiesz jak go poprawnie skonfigurować żeby działał na twoim łączu.

Ale z tego co napisałeś to można wnioskować że porty blokuje także twój ISP czyli nic nie zdziałasz bez kontaktu z nim.

Równie dobrze twój antywirus lub firewall może ci blokować porty.

Jak nie jest logiczne, jak jest logiczne? Zazwyczaj gdy podaje się prędkość łącza mówi się o kilobitach, a gdy podaje się transfer mówi się o kilobajtach, i jakoś do tej pory nie spotkałem osoby, która stwarzała by z tego problem, bo to problemem nie jest, i nie ciężko się domyśleć o co mi chodziło, przynajmniej tak mi sie wydaje, a i nikt inny tu nie miał z tym problemu, więc po co na siłe chcesz udowodnić swoją rację? Jak dla mnie to jest bez sensu.

Prawdopodobnie nie zobaczyłeś tego co napisałem w EDIT, dostawca nie chce aby użytkownicy mieli dostęp do danych routera, więc jeśli dam reset i wejdę w routera, prawdopodobnie mu się to nie spodoba. Wiem też, że dostawca nie blokuje mi portów.

Jeśli chodzi o firewalla, to na okres gdy go nie miałem torrent chodził tak samo, podobnie z antywirusem.

Przy używaniu uTorrenta masz opcje losowania portów może tym spróbować się pobawić ; -)