Niski upload na 1mb

Witam

Mam problem z uploadem na neostradzie 1mb.

Po każdym teście upload nie jest taki jaki powinien być :frowning:

Download: 1111 kbps (138.9 KB/s)

Upload: 134 kbps (16.8 KB/s)

Download jest ok a z uploadem nie wiem co się dzieję powinien być dwa razy większy.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Też mam neo 1mb i kilka dni temu też tak miałem,ale na drugi dzień wszystko wróciło do normy,pewnie coś robią w tp.Zadzwoń na infolinie i się dowiedz 800-102-102.

jak zwykle TePsa daje ciała, infolinia nic nie daje, te kobiety zawsze mówią że to nie ich wina, mogą co najwyżej wysłać montera do domu żeby sprawdził. To ja już dziękuję za taką infolinie jak tam nic nie można załatwić.

jak za kilka dni nie będzie ok to dopiero dzwoń, często mają jakieś awarie albo konserwują łącza

spróbój zmienić adresy dns na te:

193.110.120.5

193.110.121.20

Zadzwoniłem do tej tepsy i z ich strony niby jest wszystko OK, więc już sam nie wiem dlaczego się tak dzieje.

A upload jak był niski tak jest dalej :confused:

Bo to nie jest łącze symetryczne , gdyby takim było mógłbyś mieć zastrzeżenia ponieważ tylko na łaczy symetrycznym można mówić o gwarantowanej takiej samej szybkości wysyłania jak i odbierania danych z sieci. Wynika to już z samej techniki przesyłu i nawet nazwy łącza Neostrada to łącze ADSL czyli asymetryczne.Asymetria polega tutaj na tym, iż przesyłanie danych do użytkownika (z Internetu) jest szybsze od odwrotnego transferu. Technologia ta stworzona została z myślą o użytkownikach częściej odbierających dane (np. ze stron internetowych) niż wysyłających dane (np. posiadających serwer internetowy).

Wielu dostawców gwarantuje tylko Download Natomiast Upload. W Twoim przypadku 1Mb/s ściąganie, wysyłanie DO 256/kbs czyli wszystko się zgadza i Pani z Błękitnej linii nie kłamała mówiąc ze jest OK.

http://pl.wikipedia.org/wiki/ADSL