Niski upload... za niski

Witam. Mój problem wygląda tak: posiadam internet radiowy 384kbp/s i gdy w nocy (ok. godziny 00:00) włączam speedtest.net to prędkość downloadu dochodzi do 5MB ( 8) ), za to upload… 4kb/s :shock: Dlaczego tak jest ? Co może go spowalniać ?

Pozdrawiam.

:shock: przy radiówce 384kbp/s ??

Pobieranie spowalnia wysyłanie, prędkość wysyłania jest o wiele mniejsza od prędkości pobierania. Po za tym podałeś 3 różne jednostki (MB, kb/s, kbp/s), które różnią się bardzo.

384kbp/s - tak pisze na kartce od dostawcy

od 2 do 5MB - tyle wynosi download w nocy (ostatnio jak sprawdzałem na speedtest było dokładnie 4277kb/s)

4kb/s - tyle wynosi upload w nocy na speedtest.net

==============

A to mierzyłem przed chwilą:

205708406.png

Jak wiesz lub też nie wiesz, niektórzy admini dają Grupę “Wszyscy” i puszczają ją na Schedule na noc i wtedy każdy może drzeć MAX łącza jakie jest na całej sieci.

Za każdym razem się tak dzieje ??(chodzi czy zawsze transwer taki w nocy)

Może spróbój zainstalować DuMeter, NetMeter czy coś podobnego i w nocy wysyłać jakiś plik i patrzeć ile Licznik(Dumeter czy coś podobnego) wskazuje UL-Upload.

Z tym transferem to zawsze tak samo. Wiem, że oni robili jakąś promocję, że zwiększali transfer nocą ale nie spodziewałem się, że aż tak :wink: Dzisiaj lub jutro postaram się wypróbować coś tym NetMeterem.

Pozdrawiam.