Niskia wydajność procesora i ram

Witam w ostatnim czasie zakupiłem far cry 4 i chciałem sobie pograć , na poczatku gra chodziła płynnie ale w trakcie szybkiego przemieszczania się np quadem po mapie to co 5 sekund mam ścine zwieche czy coś takiego staję gra na 1 sekunde i dalej działa , w trakcie gry mam niskie użycie procesora max to 80% a tak to zawsze jest 60%-75% .Tak samo z pamięcią ram system zabiera mi 2gb niecałe a jak uruchomie grę to wszystko (system z grą) zabiera 3,33 gb czyli 1,300 MB na samą grę ! . Spadki FPS są w róznych miejscach ale najwięcej jest jak się szybko przemieszczam , FPS max 100 na wysokich b.wysokie 90 . ultra około 70 , gram na wysokich .FPS spadają do 45 a i tak są ścinki , zainstalowałem najnowsze sterowniki i dalej nic , był ten patch do far cry 4 : Patch upade 1.4.0 i nic nie poprawił. Nie wiem co jeszcze moge zrobić… w innych grach mam normalnie wszystko płynnie ( BF4 użycie procesora 98% i czasem tam spada o 5%) więc nie wiem czy czekać mam na jakiegoś patcha czy pomarzyć już o grze i ją odinstalować. Mój sprzęt

 

Win 7 64

HD 7950 oc 925/1250

i5-2400 3.1

8gb 1600MHz

600W corsair

Pierw przeczytaj:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/wymagania_far_cry_4_niskie_test_kart_graficznych_i_procesorow

Dużo razy na to spojrzałem , chyba nie myślisz że albo GPU ogranicza CPU czy może gra ogranicza CPU , jestem cienki w tych rzeczach… . Mam 4 rdzenie na procesorze

Skoro masz na wysokich 90 fps i są spadki do 45fps to widać że to wina optymalizacji gry trzeba czekać na patche

Zaktualizuj sterowniki do grafiki

Bart86 zaktualizowałem pierw miałem 14.9 i przeszłem na tą najnowszą bętę dalej jest to samo , ale poczekam jak tak mówisz , mam Jeszcze takie jedno pytanie , taki jeden koleś mi powiedział że jak w grze użycie procesoru spada poniżej 90% to coś go ogranicza czy co ?

Piszesz, że w grze masz max 80% - czym i jak sprawdzasz ?

 

Odpal OCCT - sprawdz jak jest stabilna praca procka (czy nie lata wykres częstotliwości), tak z 10 min.

 

W linku co dałem:

 

A pod koniec:

 

Więc problemem nie koniecznie tu musi być procesor czy grafika.

Wystarczy, że połączy się to z jakimś używaniem dysku przez system i już masz 2-3s przestoje.

Sprawdzałem GPU-Z i w menadzerz zadań , Sprawdziłem praca procka jest stabilna cały czas było 99,5 lub 100%

 

Obydwa nie są wiarygodnym wskażnikiem. Na takich wykresach nie zobaczysz jak procek haczy.

 

OCCT możesz mieć w tle gry, zobaczysz faktyczne dane (fakt pomiar dołoży się do obciążenia ale minimalnie)

Gra jest zoptymalizowana pod układy nVidii i na kartach AMD mogą byś problemy, zmniejsz wygładzanie na początek może coś to pomoże.

Wygładzanie czego? krawędzi? ,

Mam takie pytanie jak fps spadają na wymaganiach niskich to mam słabe CPU?, Odpusćiłem sobię grę nie będę robił łaski dla tych kurw z ubisoftu i gier jak i5-2400 nie pociągnie tej gry nawet na niskich ! wymaganiach to ch** im w dupe,Temat do zamknięcią