Niskie FPS w Dead by Dayligh

Dosyć dawno temu wystąpił problem taki, że ni z tego ni z owego fps w Dead by Daylight spadły. Na wysokich miałem stałe 60, teraz na niskich 40-60. Nie było żadnej aktualizacji wtedy.

W innych grach jest normalnie, to znaczy chyba normalnie ;d
W3 - Ust. Wysokie FHD - 35fps
CSGO - Ust. Niskie 4:3 - 120-200fps (turniejowy)
LoL - Ust. Najwyższe FHD 65-110fps
Co ciekawe w csgo jak i lolu zużycie ani karty graficznej ani procesora nie jest na 100%. To coś koło 40-60 procent.

Na youtube znalazłem poradnik, w którym przedstawiono jak ustawić większą wartość watt dla procesora. Rzekomo działa to uzdrawiająco na klatki na sekunde. Czy to bezpieczne dla procka? ;d Może dlatego FPS w DBD są na tak niskim poziomie.

Sprzęt
CPU: Ryzen 5 2500U (2.00-3.60GHz (i to jest chyba zależne właśnie od watt))
GPU: RX560x (4GB)
Dysk: Jakiś HDD 1000GB
Ram: 8GB (z czego 1GB idzie dla karty zintegrowanej, lol)
Nazwa laptopa: Acer Nitro 5

Zrobiłem według tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=tezJpfjLzdE
Żadnych efektów. Jakieś pomysły co zrobić, żeby było te stałe 60fps w DBD? A i grafika ma zużycie 100 procent w Dead by Daylight, co jest śmieszne, kiedyś tyle miała na ultra

Było ostatnio na stronie głównej jakiegoś plotkarskiego portalu, że małolaty w Azji gotowały kukurydze domowym sposobem jak celebrytka na Youtube, jedna nie żyje, druga w szpitalu :wink:

Odpowiadając na Twoje pytanie: to samo z Twoim poradnikiem.
Podniesienie Wat podniesie temperaturę, , chłodzenie może nie wyrobić -> grzana elektronika, to pijacy i palący Janusz liczący na 100 lat zycia.
Dodatkowo temperatura spowoduje przegzrewanie i zbijanie zegara w losowych momentach lub stale. Tzn. zamiast stabilnych 30 będzie raz 40 a raz 20.

Jednym słowem: procka i grafiki w laptopie z zasady się nie podkręca a 2500u jest fajnym prockiem, który UMOŻLIWIA grę, ale nie jest do gier :slight_smile:

Jedyna co MOŻESZ zrobić to zabierz 2500U Ram i ustaw mu na 256 MB tyle do pulpitu i filmów wystarczy, do gier masz rx 560, może z 1 FPS zyskasz. :wink:

To sprzęt bardziej do rekreacyjnego grania w The Sims, Fifa, Minecraft, CS:GO… Przy Wiedźmin, GTA V lub nowszych tytułach nie złamiesz tej bariery FPS.

Na Twoim miejscu zrobiłby :

Jeżeli faktycznie ma jeden wolny slot i pamięć działa w single, to na tym może kilka FPS zyskać :wink:

Nie wiem jak a w biosie nie mam takiej opcji

No właśnie taki jest problem ze wiedźmin czy gta używają normalnie CPU i GPU jedno z nich w 100 procentach, fps są w normie HD wysokie 70, FHD wysokie 35 (wiesiek), a na przykład csgo, lol nie wykorzystuje GPU czy CPU w 100proc tylko np cpu 30 proc gpu 50 procent bez sensu. A w dbd kiedyś było te stałe 60FPS na wysokich teraz na wysokich 25, mimo zużycia grafy 100procent. I to są te dwa problemy: niskie zużycie podzespołów w niektórych grach oraz mało FPS w dbd od pewnego momentu. Przywrócenie systemu nic nie dało

Sprawdź czy na 100% odpalasz na 560, nie na vedze.
W biosie powinna być opcja vram/grpu memory, w moim starym to w Advanced było zaszyte, blokowanie 1GB ram dla integry do pulpitu to zbrodnia :slight_smile:

Na 99 procent ale jeszcze jutro sprawdzę, wczoraj wieczorem robiłem przywracanie systemu więc nie mam jeszcze DBD. Za jakieś 3 godziny prześlę zdjęcia BIOSu, pamiętam że szukałem i nic takiego nie znalazłem. A ustawienie 1GB dla integry do pulpitu to faktycznie głupota

Więc tak, zbiłem napięcie co zmniejszyło temperaturę o 1-2 stopnie. W NitroSense wentylatory ustawiłem niestandardowe co dało mi kolejny 1st w dół. Włączyłem je też na maxa żeby zobaczyć jakie będą temperatury i dało go 10 stopni mniej. Niestety laptop wtedy działa jak czołg więc muszę mieć bardzo wygłuszające słuchawki i bardzo cierpliwych domowników :stuck_out_tongue: Co do tego BIOSu zdjęcia wrzucę juto dzisiaj cały wolny czas straciłem na zbijanie temperatur




Wkuria to troche w sumie to w chj 3700 za laptopa rok temu i takie niespodzianki z temperaturami. Rozj*bie tego laptopa kiedyś. No w każdym razie wysłałem zdjęcia BIOSu co do tej zmiany vram dla vega 8 i zadnej opcji tam nie widzę

cholera… fakt, kto ten bios ….

hm, a aktualizacja biosu jest możliwa? jeśli tak to można by spróbować chyba? tylko szczerze mówiąc nie za bardzo wiem jak mam się za to zabrać, skąd pobrać, jaką wersje, a instalacje to pewnie będe wiedział. pierw instalacja później restart pc, tak?

Zapytaj może supportu lub sprawdź czy nowy bios obsługuje, szkoda ryzykować jak bez zmian…