Niskie ID w emule v).49c

Posiadam Neostradę 6mb/s ,oraz router Asmax Ar-904g .Tak jak napisałam w temacie w emule wciąż mam niskie ID :frowning: .Proszę pomóżcie mi to naprawić i zrobić Hihg ID. Jestem osobą która dopiero uczy się kompa i internetu więc proszę dokładnie krok po kroku napisać mi co mam zrobić ,bo inaczej sobie nie poradzę .Bardzo dziękuję za wszelką pomoc. :smiley:

fiolka34 , sprawdź, czy firewall nic nie blokuje.

skoro masz router to zapewne zablokował on porty dla emule - trzeba odblokowac i będzie po problemie

Będziesz jeszcze musiała otworzyć porty na routerze…

1. Otwórz przeglądarkę i w pasku adresu wpisz: 192.168.2.1

2. Domyślne hasło powinno być w instrukcji routera, po zalogowaniu się radziłbym je czym prędzej zmienić.

3. Daj znać jak ci się uda zalogować.

a tu masz nawet podaną stronę w instrukcji obsługi:

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=16435

a co ściągasz emulem? Jak gry i filmy to lepiej torrentem a jak piosenki to lepiej np www.oggole.pl

Dzięki za wszystkie porady .

Ściągam przeważnie filmy i gry . :smiley:

Dodane 12.03.2009 (Cz) 18:17

Udało mi się zalogowac =D> i co dalej ? #-o

1. Pan skrzek podał link, radzę skorzystać.

1a. Jeśli masz lenia :x , to dalej mniej więcej idzie to tak:

2. Otwórz osiołka, kliknij Options (u góry) >> Connections (po lewel) [po naszemu, opcje >> połączenia)

3. Spisz lub zapamiętaj wartości TCP/UDP (najlepiej jeśli będą takie same - będzie prościej)

4. Po zalogowaniu się do routera, otwierasz sobie instrukcję obsługi tego urządzenia i szukasz w spisie treści jak przekierować portów (port forwarding). Chyba strona 69.

Ewentualnie możesz użyć portów TCP 4662 UDP 4672.

Akurat te porty, to porty domyślne dla tego programu i wielu ISP blokuje je na ‘dzień dobry’. Radziłbym ich unikać, ot tak, dla świętego spokoju. Wartości mogą być od 1 do 65534. Unikać należy portów z tej listy: http://www.governmentsecurity.org/Common_tcp_ports

ale to jest nielegalne:/

Filmy z podróży wakacyjnych i gry open source. :^o

Dzięki Wam za wszystkie porady . Udało mi się !!

To jeszcze ktoś korzysta z emule i torrent ? przecież wszystko jest na rapidzie i itp.