Niskie prędkości na karcie Asus N53 USB

Witam. 

 

Przejdę od razu do sedna. Mam internet z Vectry 100Mb/s i na kablu faktycznie tyle jest. Router Cisco od Vectry pod wifi wyciąga max 4MB/s, dlatego kupiłem router TPLINKA wr841n, oba połączyłem kablem sieciowym. W komputerze moja karta bezprzewodowa jest do max 150Mb/s i kupiłem kartę z na USB Asusa N53. Po podłączeniu się do sieci wifi z tplinka prędkość jest niestała i bardzo niska, około 1MB/s, czasem skoczy na parę sek., czasem w ogóle nie ma internetu. Co zrobiłem nie tak? Pozdrawiam.

Sprawdzałeś ile masz dostępnych sieci dookoła? Być może jest ich w okolicy na tyle dużo, że kolidują ze sobą i zakłócają się nawzajem, w tym Twoją sieć. Wtedy będziesz musiał poszukać optymalnego kanału dla swojej sieci albo w ostateczności przejść na router i kartę obsługującą 5Ghz. Pamiętaj też żeby wyłączyć WiFi w routerze od vectry.

Przeczytaj na Wikipedi jednostki miary predkości i wtedy porozmawiamy. Zwróć uwagę dlaczego różnie się pisze. Bo to co piszesz jest nie dorzeczne. 100Mb podzielić na 8 to jest 12,5MB/s. Jak an wifi masz 4MB/s to razy 8 masz 32 Mb/s. Czyli mas zna WiFi 1/3 łącza. W 2.4Ghz to normalne.

 

Nie, nie jest nienormalne, na innym mieszkaniu właśnie z takim sprzętem, nic nie było zmieniane miałem max. łącze około 11 MB/s (tak, MB). Więc jeżeli nie masz nic mądrego co powiedzenia, to proszę nie odzywaj się.

 

 

Dzięki, też wydaję mi się, że to tu będzie problem, trochę ograniczona jest konfiguracja routera od vectry, ale spróbuję coś porobić.

Nauke zacznij od siebie, a potem pouczaj innych.

i vice versa

nie rozumiem jednego faktu, masz internet 100mb/s i w komputerze kartę bezprzewodową 150 mb/s więc poco zakup karty na USB?

 

Poza tym jest bardzo wiele czynników wpływających na rzeczywistą prędkość przesyłu po wifi.

-zagęszczenie sieci radiowych w okolicy i inne zakłócenia

-grubość i rodzaj ścian w mieszkaniu

(…)

100Mb/s, a nie mb/s bo tak pisza ludzie z gimnazjum i trolują!!!

 

100Mb/s uzyskac mozna na routerze i karcie USB z obsługa 5Ghz minimum 867Mb/s musi być w 5Ghz czyli routery z oznaczeniem 1200AC i modemy na USB. Modemy na USB z ACw 5Ghz sa na USB3.0 i trzeba je w USB3.0 podłączac. Polecam WiFi w USB Asus USB-AC56U, a router odradzam TP-Linka bo to nie jest sprzet wart zakupu do tkaich predkości internetu. Minimum Asus RT-AC55U na Artheosie lub Asus RT-AC68U na Broadcomie.

 

Pamiętajcie “coś za coś”, a nie po taniosci, a potem pytania czemu mam za małą predkość.

120Mbit można spokojnie osiągnąć w N 2.4GHz, nie przesadzaj że router ma być AC1200. Przy AC 433Mbit można osiągnąć w praktyce ok. 300Mbit.

Jak mieszkasz na wsi, a nie w bloku i żadne wifi 2.4Ghz Cie nie zakluca, zwlaszcza jak kilkadziesiat metrów jets miedzy sasiadami, a nie dom obok domu to tak, ale w Bloku zapomnij gdzie za każdą ścianą 2,4Ghz.