Niskie użycie karty graficznej w każdej grze

Witam, mam pewien problem z kartą graficzną bo ta ciągle jest obciążone w max 30% nie zależnie od gry przez co fpsy są niskie. screen z minecrafta

proszę o pomoc.

Może to coś pomoże:
-w Windowsie ustawiasz zarządzanie energią (może nazywać się też tryb zasilania w zależności od tego jaka to wersja windows 10 i czy to laptop czy desktop) na wysoka wydajność.
-w panelu sterowania nVidii ustawiasz tryb zarządzania energią na “Preferuj maksymalną wydajność”

I czy masz wszystko maksymalnie aktualne tj. Windows 10 20H2, stery nVidii (465.89) i wersję gry ? Ale w sumie dziwna sprawa bo CPU jeszcze bardziej się nudzi… chyba że tylko dlatego że za pauzowałeś grę, albo to tylko menu (nigdy w to nie grałem i nie zagram więc nie wiem)

A jeśli to laptop to może jest bliski przegrzaniu więc zbija zegary CPU i występuje bottleneck i karta się nudzi, albo w ogóle jest za słaby do karty graficznej ? Sorry że gdybam i zgaduje, ale z tak lakonicznego opisu to tylko tyle można… ale skoro w każdej grze tak jest to raczej bottleneck CPU ponieważ bez żadnej informacji o nim od Ciebie bym na to stawiał.

Karta graficzna to rtx 2060 a cpu ryzen 7 2700x piszę to na screenie z minecrafta. dlatego nie pisałem tego w opisie, sterowniki są aktualne i poza tym jest to komputer.

30% użycia GPU na minecraft jest jak najbardziej poprawne, minecraft siedzi głównie na CPU. Sam mam takie użycie GPU na 2070S.

Sprawdź na bardziej wymagającej grze i np screen ze statami z MSI Afterburner lub innego OSD
Sprawdz też czy nie masz vsynca włączonego albo czy gra nie ma blokady fps.

dla przykłądu - przy EDF IR jest blokada na 60fps i użycie mojego GPU to 20-40% max
obraz

Obciążenie też na cpu pewnie niskie? Zgaduję, że on nie radzi sobie z wieloma wątkami

Btw. ile ma “cały Minercraft u Ciebie” i na hdd czy ssd trzymasz go?

Problem jest taki że gra bardzo słabo działa bo na jakiś 80 fps max 130 a jeszcze i to z wyłączonymi shaderami, ta karta graficzna na 100% powinna uciągnąć takie granie.

Na ssd