Niskie zużycie procesora a komputer muli


(Staromiejski) #1

Witam,

mam w domu dość stary PC:

I niestety są z nim problemy, ponieważ od czasu do czasu muli system prze praktycznie ni idzie nic zrobić, a zużycie procesora jest ok 3-5%. Głównie problem ten występuje np. gdy kopiuje się zdjęcia na dysk zewnętrzny a w między czasie coś jest przeglądane w operze. Opera praktycznie się wiesza i nic nie idzie z nią zrobić. Ani zminimalizować czy otworzyć nową kartę. Dopiero udaje się to po kilkudziesięciu sekundach czasem po kilku minutach. A potem dalej jest zmulony komp. Też tak sie dzieje otwierając jakiś dokument czy chcąc cokolwiek innego zrobić. Wirusów raczej nie ma bo jest sprawdzany Nodem32 (orginalna licencja z Gazety Prawnej) oraz Malwarebytes Anti-malware (wersja free). Dysk jest co jakiś czas defragmentowany, czyszczony CCleanerem. Co może być przyczyną tego zmulenia kompa przy praktycznie żadnym zużyciu procesora? Aha. Również z myszką są nieraz kłopoty bo albo kursor stoi w miejscu mimo ruszania myszką, albo jedzie kursor do połowy ekranu a potem się nie rusza. Może to wina płyty głównej?


(CrisPL) #2

Nie podkręcaj procesora na tak syfnym zasilaczu.


(Piter9713) #3

Przywróć proca do ustawień fabrycznych. Podkręcanie tego CPU na tym "zasilaczu" jest ryzykowne zwłaszcza że i niepodkręcony Athlon 64 swoje ciągnie.


(hirem) #4

Mi na podkręconym kompie z feelem 2 400 W muliło przez parę minut od uruchomienia i potem się stabilizowało. Przywrócenie domyślnych ustawień pozwoliło na normalną pracę nie mal od początku. Tobie jak piszesz że mulenie pojawia się co jakiś czas . Druga opcja to zobacz stan dysku np . programem HDTune w benchmark i Health i temperatury np. HWMonitor.