Niskie zużycie procesora przy dużym obciążeniu

Witam, nie wiem czy tak powinno być ale obciążyłem laptopa (samsung R540) na maksa jak się dało (niżej screen) a zużycie procesora waha się w granicach 20-30%

http://img811.imageshack.us/img811/820/beztytuuuvf.png

dlaczego tak się dzieje?

chciałbym aby procesor przypisywał pełną moc dla danego programu.

Windows 7 HP x64

Intel Core i3 M380

Jaki masz ustawiony plan zasilania?

MBAM jest zdaje się aplikacją jednowątkową i nie wykorzysta w pełni tego procesora, który ma cztery wątki.

Jeśli chcesz w pełni obciążyć taki procesor, to musisz użyć np. programu do mierzenia wydajności komputera (benchmark).

Wystarczy odpalić test wydajności w 7-zip albo Win RAR, powinno obciążyć wszystkie rdzenie.

Plan zasilania to Wysoka wydajność

Gdy uruchamiam test wydajności w WinRAR to zużycie procka nie przekracza 75% i jeszcze przy użytkowaniu lapka.

Chciałbym aby było tak że np, jak zagram sobie w coś to żeby procek całą moc skupiał na tej właśnie grze. I wgl nie wiem czemu zużycie procka jest takie niskie ;/

Ale to zależy od tego czy gra potrafi obsługiwać wiele rdzeni. Jeżeli została zaprojektowana na obsługę jednego jajka to nie przeskoczysz tego. A większość gier tak była pisana. Dopiero teraz wychodzi więcej gier używających wielowątkowości. A te gry pewnie zagrzebią Twojego lapka.

Dodane 09.03.2013 (So) 15:48

Sprawdź jak to wygląda u Ciebie:

cpu_png_300x300_q85.jpg

Opcję znajdziesz w zaawansowanych ustawieniach planu zasilania (kliknij w małym okienku “opcje obecnie niedostępne”)

znaczy chodzi o to że ja w gry tak za bardzo nie gram ale lubie sobie pograc czasami w cs 1.6 no i chodzi o to ze w nim mam mało FPS (ok. 50) a w CS:S gdzie ma wieksze wymagania od 1.6 mam FPS 80 nawet 100… i to mnie denerwuje. A z tym ss to mam tak samo, na 100%.