Niskopoziomowy format

Witam. Kupiłem (własciwie to dostałem dysk 7Gb) i mysle mam praktycznie wszystkie czesci to sobie złoże drugiego kompa no to się biore wszystko złozyłem do obudowy wkładam podłaczam dysk i wyskakuje mi mniej wiecej taki komunikat:

Struktura dysku została uszkodzona. Wcisnij CTRL + ALT + DEL aby zrestartowac komuter.

No to zdjełem parycje (bez problemu to zrobiłem pod Fdiskiem, poniewaz z instalatora XPka sie nie dało), i dalej wyskakuje ten sam komunikat, to mysle ze MBR uszkodzony, no to z dyskietki startowej daje mu polecenie fdisk/mbr i nic dalej to samo. Więc jesli to nie pomaga to czy w takiej sytucji format5 niskiego poziomu moze coś dac. Czy tylko rozwale do końca dysk???

Prosze o pomoc

PZDR :slight_smile:

Niskopoziomy format jest bardzo niebezpieczny.

Ponieważ jeśli podczas tego formatowania padnie Ci prąd lub coś takiego to masz na 99% po dysku.

Tutaj masz zestawy do niskopoziomego formatu:

:arrow: TUTAJ

Możesz to też zrobić przy użyciu Partition Magic’a prawdopodobnie.

Tak wiem, wiem że niskopoziomowy format jest niebezpieczny bo buduje od nowa strukturę dysku, ale juz raz to robiłem i wszystko poszło gładko więc moze i teraz sie uda, ale moje pytanie brzmi czy ten format moze przynieść porządane skutki ???

Jeśli nie będzie żadnych problemów z zewnątrz podczas formatowania, to nic nie powinno się stać i myśle że osiągniesz zamierzony efekt.

Jednak czy warto jeszcze bawić sie takim dyskiem ?

Może lepiej zainwestować w coś nieco lepszego ?

spróbuj naprawić programem HDD regenerator…

a w jaki sposób wykonać taką opcje (niskopoziomowy format) ??

To jest dysk mozna powiedziec :na odstrzał" jak naprawie to dobrze, jak zepsuje to drugie dobrze, ale takie cos by sie przydało :slight_smile:

No i mój problem rozwiazany

LLF (czyt. Low Level Format) mozna stosowac tylko do dysków z kontrolerem SCI i napewno nie poskutkuje to na dysku z kontrolerem IDE :slight_smile:

Złączono Posta : 09.05.2006 (Wto) 19:25

za pomoca specjalnych programów udostepnianych przez producenta dysku :slight_smile:

np

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=21243

ale ja robię to za pomocą narzędzi systemowych np Fdiska i komendy format:

format c: /u

po format i dysku/partycji spacja

robię w ten sposób że zdejmuję wszystkie partycje,zakładam jedną fdiskiem i format.

Ewentualnie do tego program HDD Regenerator i jak dalej błędy lub problemy - dysk serwis lub śmietnik.

Format

Może wystarczy zerowanie dysku czyli powrót do ustawień fabrycznych, a następnie zwykłe założenie partycji i formatowanie. Narzędzia do zerowania znajdziesz na stronie producenta dysku.